Meat Grinder – Cheuat Gon Chim

Bir süre ara vermiştim yazmaya. Bu arada filmlerde birikti tabi. Uzun zamandır da uzak doğu filmi yazmıyorum derken açılışı bir uzak doğu filmi ile yapayım dedim. Meat Grinder Tayland yapımı.

Bildiğimiz Tayland korkularından pek bir farkı yok. Yönetmen hikayeyi karıştırmak için baya bir uğraşmış. Öyle ki sahneler arasındaki geçişler, zamanla karışınca pekte ilgi çekici olmayan sahneler, dikkatinizi yoğunlaştırma çabasına yol açıyor.

Boot’un küçük bir lokantası vardır. Ancak yaptığı yemekler o kadar güzeldir ki, gelen bir kez daha gelir. Yemekleri yaparken kullandığı tarifleri hiç kimseye vermez. Tabi bu arada Boot’un küçüklüğüne de flash backler ile döneriz.

Bir gün bir eylemin ortasında kalır. Onu kurtaran eylemcilerden bir gençtir. Onunla bir yakınlaşma hissettiğimiz anda. Boot onu öldürür. Bu arada Boot’un küçük kızı öldürüldükten sonra da işler çığırından çıkar.  Boot insanları öldürmektedir. Tabi bu iş sonrada olmamıştır. Boot’un özel tarifinin içerisinde insan eti ve kanı da vardır.

Yaptığı yemeklerin özel ve güzel olmasının tek sebebi budur. Ancak son olarak olaylar çığırından çıkar. Gerçekler birer birer önümüze serilir.

Biraz dikkatli izlenebilecek film. Kan rahatsız etmeyecek seviyede. Korku diyebilir miyiz? Biraz tartışılır…

Meat Grinder (Cheuat Gon Chim)
Yönetmen: Tiwa Moeithaisong
Oyuncular: Mai Charoenpura, Rattanaballang Tohsawat, Duangta Tungkamanee

Linker:

http://www.enjoythaimovies.com/index.php/2009/meat-grinder

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: