Merak

Söz konusu merak olunca aslında ne diyeceğimi bilemiyorum. “Meraklı mıyım acaba?” diye bazen soruyorum kendime. Tam bir cevap veremesem de aslında evet meraklıyım. Lakin merakım giybetten çok, böyle doğa üstü şeylerle ilgili. Bu konuya sanırım bir çok kişinin de böyle bir merakı vardır. Bilinmeyen çeker çünkü.

Şimdi bu merak konusuna dolayısıyla da bilinmeyen şeyler konusuna nasıl geldim. Bu gün yani 13 ocak akşamı itibarı ile İstanbul üzerinde bir ışık parlaması olmuş. Ben girmedim tabi ama ekşi sözlükte konu ile ilgili başlık açılmış. Tabi şimdi yayın yasağı olduğu için ben bu konuya deginiyorum. Olası bir bomba da olabilir bu tabi. Neyse ben yasaktan önce yazayim da kapsam dışına çıkayım. Hem biz ayrıntıyı öğreneceğiz de ne olacak?!

Velhasıl yorumlarda hava açık olmasına rağmen şimşek olması ihtimalinde durulmuş. Bazıları olayın sadece İstanbul’da da cereyan etmediğini belirtmiş. Bazıları da benim gibi biraz fantastik düşünerek olayı uzaylılarla bağlamış. Thor’un oyunu, ufolarin birbirlerine sellektör yapması geyiklerinden bahsetmiyorum bile.

Doğruyu söylemek gerekirse uzaylıları dört gözle bekleyen biriyim. Gelirler mi bilmem. Ya da varlar mi? Ama geldiklerinde süper bir aksiyon olacağını düşünüyorum. Onlar geldiklerinde yüzlerini en çok girmek istediklerim siyasetçiler ve din adamları. Yani nispeten insanlığın karışmasına, neden çekiniyorum içine etmesine sebep kişiler. Komik olurdu bence. Birden bire bütün sınırlama ve tabuların yıkıldığını düşünsenize… Çok ilginç. Sanıyorum bir kaos çıkar. Acaba o zaman da insanlar birbirleri ile didismeye devam eder mi? Bence ederler. Ben hiçbir ülkenin birleşip uzaylılara karşı savasacagini düşünmüyorum. Onlar sadece taraf seçer. Yine olsa olsa şu an birbirine düşürülen farklı gorusteki insanlar bir araya gelir ve ayaklanma çıkarırlar. Bu da oldukça düşük bir katılım ile olur.

Elbette uzaylılar dost olabilir ama biz insanlar değiliz. Biz tür olarak yok etmeyi biliriz. Hem de her şeyiyle. Yavaş yavaş kendimize de geliyoruz. Tabi kendi olumumuzu başkasına birakmamamiz lazım.

Neyse biz dostça devam edelim. Ya da etmeyelim. Bu kadar yetsin…

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: