Messe Noire / Black Mass (1928)

Adından da anlaşılabileceği gibi bir şeytana tapma ayinini anlatan bir film bu. Sadece videoda olduğu için film denebilir ancak dönem filmlerine baktığımızda bu filmin filmden çok gerçek olduğu izlenimi oluştu bende. Zaten gerçek ki pronografik öğeler hakim. Filmin hakkında pek bilgiye ulaşamadım.Film Fransız yapımı. Filmin başında Fransızca “resepsiyon masası, kült satanik aynin” tarzı bir şey yazmakta ama tam olarak çözemedim cümleleri.

Film aslında türünün ilk örneği olabilir Ellerinde mumlarla üstelerinde, bir pelerinle çıplak ve jartiyerli şekilde kapıdan odaya girmeleri ile başlıyor. Ortalarında gelinliği sembolize ettiğini düşün.düğüm  beyazlar giymiş bir kadın bulunmakta. Bu grup önlerinde bir kadın ve erkeğin bulunduğu yere geliyor ve diz çöküyorlar. Bu arada ekranda “lucifer” yazısı beliriyor. Daha sonra ekranda “astarte” yazıyor. Ayin başlıyor bu saatten sonra. Bir kadınını ısırılarak damarından kan akıtılıyor ve bu içiliyor. Daha sonra bir başkası bağlanarak kırbaçlanıyor. Sonrası ise seks partisine dönüşüyor. Ancak filmde sadece bir erkek var…Sonra “fin” yazısı beliriyor ekranda…

Film sessiz ve konusu da bu şekilde olunca anlatmak zor oldu. yaklaşık 6 dakika olan bir film Messe Noire ve IMDB’de de herhangi bir bilgiye rastlanamamakta.

Link: http://www.worldscinema.com/2010/05/messe-noire-aka-black-mass-1928.html

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: