Mihrez: Cin Padişahı

Şimdi ne yazsam bilemiyorum. Türk filmi dedim. Hem de Türk korku filmi dedim iyi bir şeyler yazayım diyorum ama yok çıkmayacak gibi gözüküyor. Ve gönül rahatlığıyla şunu da söyleyebilirim ki bu film Türk korku sinemasında izlediğim en kötü film.

Filmin hikayesinden tutun, cast seçimine, oyunculuklara, kurguya kadar her şey çok kötü. Hikaye belli bir temele oturmayan taklidin de taklidi olmuş. Oyuncular ne oynadıklarından bi haber kamera karşısına geçmişler. Diyaloglar boş ve gereksiz. Kamera açıları ne hikayeye odaklanmanızı nede hikayenin içinde yer almanızı sağlıyor. Bir düğün kasedi edasında film gidiyor. 

Film çekim kalitesi olarakta iyi değil. Dijital olarak çekilmiş sanırım ama beni pek tatmin etmedi. Dekor ve mekanlar oldukça basit. Klasik dumanların ardından çıkan cine bile fazla kafa yorulup bir karakter oluşturulmamış var olan neyse bilinen bir şekil koyalım demişler.

Filmin korkutmasını beklemiyordum ama Mihrez Cin Padişahı bunun yanından bile geçmedi. Hani korkutmaz başka duygulara sokar dedim yok arkadaş filmi izlerken pek benimsemesem bile gülmeye bile ihtiyaç duymadım. Hep aklımda bir şeyler düzelebilir olgusuyla bitti gitti ama olmadı.

Özetlemek gerekirse, harcanan paraya yazık. Ben hiç bulaşmayın dedim. (Sanırım bu da en sert eleştirim oldu.)

Yönetmen – Senaryo: Doğa Can Anafarta

Oyuncular:

Haldun Boysan İlyas
Müge Esmeray Nihan
Gizem İlhan Sibel
Doğa Konakoğlu Şafak
Melisa Toros Betül

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt4591732/

http://www.sinematurk.com/film/59668-mihrez-cin-padisahi/

Siz ne düşünüyorsunuz?

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: