Mimi

Şöyle bir Kore dizisi izleyeyim dedim. Öyle uzunda olmasın, korku öğeleri de olsun diye araştırığ duruken Mimi’ye rastladım. Tamam çok şey istmemişim biliyorum ama bu Mimi’de izlediğim en en kötü Kore dramaları arasında yerini alacak. 

Öncelikle dizide ne bir kurgu var nede adam gibi bir hikaye. Evet hikaye var varolmasına datatmine dici bir hikaye değil. Her şey karma karışık ve her şey bir garip. Dizi 4 bölüm. Ancak dört bölüm boyunca sürekli aynı şeyleri tekrarlayıp duruyor. Dizi müzik kanalında yayınlandığı için sanıyorum biraz daha müziklere yer vermek istemişler ama bir çok dizinin müziklerinden kötü müzikleri vardı.

Şöyle biraz araştırma yaptığımda dizinin M adlı bir filmden uayrlama olduğunu öğrendim. Filmi izlemedim ama sanıyorum ki diziden daha iyidir. Şimdi hikayeyi biraz anlatayım.

28 yaşındaki Min-Woo webcomic yazarıdır. Günün birinde eşyaları arasında bir masa takvimi bulur. Bu takvimde her 8 Aralık işaretlidir. Min-Woo ondan sonra bir webcomic yazmaya başlar. Yazdığı webcomic birden çok tutulur ve popüler olur. Min-Woo bölümleri yetiştirmek adına çok falz çalışmaya başlar. Bu sırada geçmişi ile ilglili hatırlamadığı bazı şeyleri hatırlamaya ve geçmişini araştırmaya başlar. Bu esnada yazdığı webcomic’in aslında yaşadığı bir hikaye olduğunu öğrenir.

Hikayenin içine birazda gizem ve paranormallik katılarak, Min-Woo’nun kayıp geçmişindeki eski kız arkadaşının hayaletinin Min-Woo’nun etrafında dolandığını görürürüz. Kız Min-Woo’nun acı çekmemesi için hafızasını sildirmiş ve kendi de bu sebeppten dolayı dünya üzeirnde kalmıştır.

Olaylar bu şekilde devam ederken bizde hikayeyi çözmeye çalışırız. Tabi diziyi uzatmak için aralara o akdar çok gerekisz harakter ve olay koyulmuş ki izlerken sıkıldım. Dizi bir gram merak uyandırmadı bende. Ama başladık bitirelim amacıyla izlemeye devam ettim.

Öztlemek gerekirse ne romantizm, ne korku, ne dram… her yönüyle zayıf bir diziydi. Kurgu da aynı şekilde zayıftı. Oyunculuklarda buna dahil. Sanki boşa yapılmış bir diziydi Mimi. Vakit kaybetmeyin derim.

Yönetmen: Song Chang-Su

Senaryo: Seo Yoo-Sun

Oyuncular:

Shim Chang-Min Han Min-Woo
Mun Ka-Young Mi-Mi
Shin Hyun-Bin Jang Eun-Hye
Jung Ji-Soon Takım Lideri
Yoon Da-Kyung Min-Woo’s mother

Linkler:

http://asianwiki.com/Mimi

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?