Mon Homme

Marie Abarth işini zevkle yapan bir fahişedir. Hatta o kadar büyük zevkle yapar ki umutsuz ev kadınlarına da fahişelik konusunda dersler verir. Yaşlılarla ilgilenir, bazen müşterilerinden para almaz. Çünkü parayı bankaya atmaktan başka bir şey yapmamaktadır.

Tabi her şeyin bir kopma noktası vardır. Marie bunalıma girer. Tam o sırada, evine çıkarken bir evsizin evinin girişinde yattığını görür. Dayanamaz ve onu eve davet eder. Sıcak yemek ve içki ikram eder ona, bu evsizden etkilenmiştir. Bu evsizin adı Jeannot’dur. Jeannot yemeğini yeyip gidecekken, Marie onu evinde kalmaya ikna eder ve o gece birlikte olurlar.

Marie Jeannot’tan çok hoşlanmıştır. Sürekli evinde kalmasını gerekirse pezevengi olmasını, hatta evlenebileceklerini söyler. Jeannot bu işe tamam der. Kendine çeki düzen verir. Merie çalışırken ona yardım etmekte ve tüm paraları almaktadır.

Çift bundan memnundur. Ancak. Jeannot bu duruma öyle alışır ki birden kazanovaya dönüşür. Şehrin tüm kadınlarını elinden geçirmeye başlar. Hatta bir kaçı içinde erkek ayarlar. Tabi ayarladığı erkeklerden biri polis çıkınca Jeannot yakalanır. Bu arada Jeannot’a aşık olan iki kadın birbirlerini teselli ederler.

Bu arada Marie kendine birini bularak ondan iki çocuk yapar. E tabi yakın kız arkadaşı da hamiledir ancak anlayamadım aynı adamdan mıdır değil midir? Film erotizminin yanı sıra toplumsal eleştiride yapmakta işilik konusunda. Tabi çok ta hareketli olmayan standart Fransız filmi diyebileceğimiz bir yapım…

Senarist ve Yönetmen: Bertrand Blier

Oyuncular:

Anouk Grinberg Marie Abarth
Gérard Lanvin Jeannot
Valeria Bruni Tedeschi Sanguine
Olivier Martinez Jean-François
Dominique Valadié Gilberte

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt0117073/

http://www.intersinema.com/mon-homme-filmi/

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: