Monster Brawl

Bir b-movie de Kanada’dan geliyor. Son dönemlerde Kanada’dan bu tarz yapımları sık sık görüyoruz. Filmimiz korku komedi türünde yazan ve yöneten ise Jesse T. Cook. Jesse T. Cook nasıl bir kafayla bu filmi yazdı çekti bilinmez ama filmden çok şey beklememek lazım. Bir yerde ulan makyaj parasına yazık demedim  desem yalan olur.

Filmde oyunculuk gerektiren bir şey yok. keza oyunculukta görmüyoruz. Makyajlar çok iyi olmamakla birlikte vasatta sayılmaz. Yönetmen düşünmüş taşınmış, dünyada klasikleşmiş canavarları bir araya toplamış ve onları ölümüne dövüştürmüş. Bu sebepten dolayı film bir müsabaka yayını edasında geçiyor. Müsabakaları sunan iki adette geveze sunucumuz var.

Canavarların tanıtımları başarılı olmakla birlikte, dövüşlerin pek iyi olduğunu söyleyemeyeceğim. Film saçma olmakla birlikte, oldukça saçma hareketlerde var. Dövüşü yapacak olanlar canavarlar olunca dövüş alanı da bir mezarlık oluyor haliyle. Burada “kötü şeyler olarak” diyen mezarlık bekçisini de es geçmemişler.

Film bir korku filmi olmamakla beraber (belki beş yaş altı korkabilir), komedi ve dövüş filmi olarak ta göz doldurmuyor. Yani film bir yerden sonra sıkmaya başlıyor. İleri sarmamak için kendinizi zor tutuyorsunuz.

Özetlemek gerekirse, boş ve zaman harcanacak bir film değil. Ne konu, ne amaç ne de başka bir şey var. Çekilme amacını anlamış değilim. Ben ettim, siz etmeyin diyorum. Filmin tek artısı HD izlediğinizde ki görüntü kalitesi.

Yönetmen – Senaryo: Jesse T. Cook

Oyuncular:

Dave Foley
Buzz Chambers
Art Hindle
Sid Tucker
Jimmy Hart
Jimmy
Robert Maillet
Frankenstein
Herb Dean
Herb
Kevin Nash
Colonel Crookshank

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1716753/

Siz ne düşünüyorsunuz?

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: