Moral Bozukluğu ve 31

Film amacını zaten sonunda belirtmiş. Günümüz dizileirndeki, gereksiz bir sahnenin saatlerce çekilmesine tepki göstererek başlamış herşey. Demişler ki bu süre zarfında biz film çekeriz ve başlamışlar koşturmaya. Tabi ekipman ve kişiler pek profesyonel olmayınca ortaya bir yapım çıkmış. Şimdi bu nasıl bir yapımdan eksiklerini gediklerini saymaktan çok (zaten saymakla birmez) ben hikaye üzerine yoğunlaşacağım. Ne de olsa nilyonlar harcanıp yapılmış bir film değil.

Aynı evde yaşayan iki arkadaş, oldukça abaza olmakla birilikte, günlerini porno film izleyerek, resimlere bakarak geçirmektedirler. Onlar açısından herşey güzeldir. Hiç siftahları yoktur ancak mutlu mesut yaşamaktadırlarda. Günün birinde adamın biri gizemli bir şekilde gelir ve eğer 10 gün içerisinde bir kadınla beraber olmazlarsa onların pipilerini keseceğini söyler. Bu acı durumu öncelikle iki arkadaş birbirine söylemezler ancak ikisi de aynı durumdan muzdarip olunca ortak bir çözüm aramaya çalışırlar.

Bir kadınla birlikte olmak için ellerinde ne imkan varsa değerlendirmeye çalışırlar. Ancak imkan da yok gibidir. İkisi de anti sosyal kafalarına göre talılan cinstendir. Tabi dunum böyle olunca kendileri için bir kurtuluş yolu bulmakta zordur.

Görüştükleri kız arkadaşlarına takılırlar olmaz, çeşitli taktikler alıp barlara giderler olmaz, dans kursuna yazılırlar o da olmaz. Ne yaparlarsa yapsınlar kendileri ile braber olacak bir kız bulamazlar. Tabi kendilerine tanınan süre de dolmuştur. Bu sırada internette aynı olaydan muzdarip olan bir kişinin varlığı dolanmaktadır. Bizim elemanlar ne yapar eder bu kişiyi bulurlar ancak ondan da bir yanıt alamadan adam kaybolur. Yapacak tek şey vardır: Bu adamı aldatmaya çalışmak.

Filmin kısa ve öz olarak özeti bu. Çok güldürdüğü söylenemez ancak oyurulmuş amatör duygularla yapılmış bir film. İnternet sitesinden de ücretsiz indirilip izlenebiliyor. Şöyle bu işi para için yapanlarla kıyaslarsak, bir çok filme oranla bu filmin çıtası daha yüksek.

Yönetmen: Ali YorgancıoğluGönenç UyanıkUluç Ali Kılıç

Senaryo: Ozan ÖzcanAli Yorgancıoğlu

Oyuncular:

Seçil Akmirza Ece
Deniz Alnıtemiz Kerem
Murat Arli Hair Dresser
Candaş Baş Dance Instructor
Melis Bayraktar Meditation Instructor
Tugyan Çelik Cem

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1610383/

http://moralbozukluguve31.com/

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?