Mr.Popper’s Penguins

Jim Carrey‘den yine başarılı bir film karşımızda. Zaten filmde Jim Carrey‘nin olması filmin izlenmesi için ayrı bir sebep zaten. Oyuncu kadrosunun içerisinde bir de Carla Gugino‘yu görmek beni ayrı bir sevindirdi. Ama filme genel açıdan baktığımızda eğlenceli olmasıyla birlikte, eksik bir film.

Artık görüyoruz ki Jim Carrey eski komedi filmlerindeki performanslarını gösterecek filmler sergilemiyor. Zaten kendisinden beklediğimizde karakterler oyunculukları ancak Mr.Poppers Penguins gibi komedi, duygusal arası filmlerde de onu görmek mutluluk verici. Şimdi dağılmış konuyu toparlamak gerekirse bu film oyuncuların performansı altında bir film olarak karşımıza çıkıyor.

Hikaye klasik öğelere dayanıyor. İşine odaklanmış hırslı bir adam, eşinden ayrılmış, çocukları bir oraya bir buraya savruluyor. Tabi işine olan bağlılığından ötürü, çocuklarını da ihmal etmekte. Günün birinde babasının öldüğü haberini alır ve miras olarak ona bir penguen bırakır. Mr.Poppers bu pengueni ne yapacağını düşünürken kargonun içerisinden çıkan mektubu da düşürür. İşin ilginç tarafı ise bu mektubu evin o kadar su almasına karla buzla kaplanmasına rağmen bulunamaması sapa sağlam filmin sonunda dek sormasıdır.

Tek penguen Mr.Poppers’in evini darmadağın etmiştir. Akabinde gelen diğer penguenler ise onu şok eder. Penguenlerin rahatı için Mr.Poppers evini buzhaneye çevirir. Bu arada tabi penguenler yüzünden çocukları ile arası da düzelmiştir. Ailesini tekrar bir araya toparlamaya başlamıştır.

Ancak Mr.Poppers’ın bu duygusallığı işine sekte uğratmaktadır. Yapması gereken bir iş vardır. Şehirde tek ayakta kalmış eski bir restoranı satın alması lazımdır. Ancak orada Mr.Poppers’in babası ile olan hayalleri de vardır. Mr.Poppers arada derede kalmıştır. Tabi bu arada penguenlerde kötü niyetli hayvan bakıcısı tarafından kaçırılır.

Mr.Poppers ve ailesi hatta yeni sevgilisi ile birlikte tatile çıkmaya teşebbüs eden eski karısı ile birlikte bir operasyon yaparak penguenleri kurtarmaya soyunur. Operasyon başarı ile sonuçlanır. Akabinde, Mr.Poppers ailesini tekrar bir araya toplar. Tabi, bu sırada yumurtlayan penguenlerle birlikte, yeni yumurtaları bekler ve onları ait oldukları yere geri götürür.

Son olarak kahkahalara boğmasa da izlenecek eğlenceli bir aile filmi Mr.Poppers Penguins. Bir pazar sabahı için bire bir. Bu arada film roman uyarlamasıymış. İyi bir uyarlama mı tereddütteyim.

Yönetmen: Mark Waters

Senarist:

Sean Anders
John Morris
Jared Stern
Richard Atwater roman
Florence Atwater

Oyuncular:

Jim Carrey Mr. Popper
Carla Gugino Amanda
Angela Lansbury Mrs. Van Gundy
Ophelia Lovibond Pippi
Madeline Carroll Janie
Clark Gregg Nat Jones

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1396218/

http://www.popperspenguins.com/

One comment

  1. Mert Karadeniz

    Aşırı derece klişe dolu bir film. Tavsiye etmem. Komik olduğunu da söyleyemem. 12 yaş ve altı için komik sayılabilir ancak…
    Jim Carrey’nin izlediğim filmleri arasında en kötüsü…

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: