Muoi

Daha öncede Ryeong adlı filmini duyup izleyemediğim Tae-kyeong Kim‘in 2007 yapımı Muoi adlı filmi başarılı bulduğum korku filmleri arasında. Gerek kurgusu gereks işleyişi insanda merak uyandırıyor.
Yüz yıllar öncesinden bir lanet ortalıkta dolanmaktadır. Bu lanet Muoi’nin lanetidir. Ressam olan birine aşık olmuştır. Ancak bu adam zengin bir kadının nişanlısıdır. Ressam Muoi’nin resmini yapar ancak tam anlamıyla bitiremeden nişanlısının adamları, Muoi’yi yakalar. Zengin kadın önce Muoi’nin ayağını kırar sonrada yüzünü kezzapla yakar. Muoi intihar ederek kadını lanetler.

Tabi biz bu hikayeyi flash backler ile görürüz. Günümüzde ise yazar olan Seo-yeon bu olayı bilen arkadaşı Yun-hui’nin davetiyle Vietnama gelir. So-yeon olan biteni araştırmaya başlar. Daha sonra öğrenir ki, aslında bu işte kendisini çağıran arkadaşının parmağı vardır…
Film genel olarak başarılı bulduğum yapımlar arasında. Uzak doğu sinamasında çokta rastlanan klasik sahnelerin bir çoğu bu filmde yok. Film kurgu bakımından insanı merak etmeye itiyor ve izlerken zevk alıyorsunuz.

Oyuncular:

Anh Thu Muoi
Ye-ryeon Cha Seo-yeon
Anh Hong
So-hee Hong
An Jo Yun-hui
Yong-tae Kim
Dong-yeob Ko
Seong-Eon Lim
Binh Minh

Linkler:
http://www.imdb.com/title/tt0937231/
http://chinkymovies.blogspot.com/2007/10/k-movie-muoi-legend-of-portrait.html

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?