My Mighty Princess

Sırf Shin Min Ah hatırına izlediğim bir film My Mighty Princess. Aslında Jae-young Kwak ismini görünce insan Yeopgijeogin geunyeo gibi bir film bekliyor insan ama beklediğini alamıyor. Filmdeki dövüş sahneleri benim biraz hoşuma gitti diyebilirim. Tabi bunda Shin Min Ah’ın atkisi de büyük. Onu öyle kuğu gibi sekerken görmek insanın gözünü gönlünü açıyor. Neyse şahsa münhasır mevzuları bırakıp filme geçeyim.

Standart bir Kore filmi karşımızda. Eğlenceli hikayesi ve konusuyla yüzde tebessüm bırakıyor. Ancak filmde kurgu biraz karışık ve sanki bir şeyler de eksik gibi. Ancak bunlara kafa patlatacak zamanı vermiyor size zaten bu kadar da zorlamıyor. Yani oturuyor filmi eğlenceli bir şekilde kafa patlatmadan izliyorsunuz.

Hikaye So-hwi’nin başından geçenleri anlatmakta. So-hwi’nin ailesi dövüş sanatları ustasıdır. Sona gelmeye başlayan bu geleneğin tek varislerinden biri de So-hwi’dir. So-hwi bu eğitimi kullanarak üniversitede oldukça zor işler yapar. Ancak bu yaptıkları etrafındakilerin kendisinden korkmasını sağlar. Buz hokeyi takımından bir çocuğa da aşıktır. Normal bir insan olmak ve bu çocuğa iyi görünmek için aile mirasını hiçe sayar.

Bu sırada So-hwi ile küçükken eğitim yapan Il-young onu bu fikrinden caydırmak için ortaya çıkmıştır. So-hwi kararında diretir. Aşık olduğu çocuğun etrafında dolaşır ancak onunda kendinden yaşça büyük polis bir kadına aşık olduğunu öğrenince iyice hayal kırıklığına uğrar. Ancak onların peşinde dolanmaya başlar…

So-hwi’nin peşine Il-young’da takılır. So-hwi platonik aşkının peşine takılınca başları da dertten kurtulmaz. Bu  So-hwi ve Il-young için bu idmanda olur. Bu arada dövüş sanatları dünyasının en kötü kişisi olan Heuk-bong tüm taktikleri öğrenip, dövüş sanatları dünyasını ele geçirmek istemektedir. So-hwi’nin annesini de bu adam öldürmüştür.

Heuk-bong yeniden dünyaya döndüğünde, diğer iyi temsilcilerle savaşır. Bu savaş sonunda So-hwi’nin babası da ağır yaralanır. Heuk-bong’u yenebilecek bir tek teknik vardır. Onu da So-hwi’nin annesi bilmektedir, sadece bu tekniği de So-hwi’ye öğretmiştir. Ancak burada So-hwi’nin geçmişi ile ilgili bir olayı öğreniriz. Tabi bu arada So-hwi intikam almak için kolları sıvar.

Belirttiğim gibi karışık bir senaryoya sahip. Filmde zaman kavramı da biraz karışmış durumda. Hangi dönemde geçtiği çok belli değil. Yani yaratılan mistik ortam günümüze uymuyor. İnsan bu sebepten dolayı filme bir türlü adapte olamıyor. Onun haricinde dövüş sahneleri ve bu sahnelerin çekimleri güzel.

Shin Min Ah için izlenebilecek bir film. Yoksa film insanı tatmin etmiyor…

Yönetmen: Jae-young Kwak

Senarist: Jae-young KwakShinho Lee

Oyuncular:

Min-a Shin
So-hwi
Ju-wan On
Il-yeong
Tae-hyun Cha
Pigeon Man
Jae-Sung Choi
Kap-seong
Ho-bin Jeong
Heuk-bong
Dion Lam
Geol-wang

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt0985101/

Yorumlar

“My Mighty Princess” için 4 yanıt

 1. mavi avatarı

  ben bu filmi sevmemiştim yahu. Senin de belirttiğin gibi kavga sahneleri güzeldi ama o hipnoz işi kesmedi beni.
  Shin Min Ah ise. Banane ondan yahu 😀

  1. kişisel depresyon anları avatarı
   kişisel depresyon anları

   Allahtan uzak doğu filmlerinin yönetmenlerine bakıp izlemiyorum. Yoksa bu film için büyük bir beklentiye girebilirdim. Yönetmen iyi, oyuncu iyi eh daha ne olsun… Yok ama film iyi değil…
   Ah ah! Shin Min için bütün kötü filmler çekilir…

 2. La Fea avatarı

  Shin Min Ah bizim şekerimizdir yahu :)) filmi izlemedim ama senin Shin Min Ah sevgini bildiğimden bir yorum yapmak istedim hepsi bu 🙂

  1. kişisel depresyon anları avatarı
   kişisel depresyon anları

   Ben de belli aralıklarla izleyip hatırlatıyorum kendime… İlk neyse son da o yok bir değişiklik…

Siz ne düşünüyorsunuz?