My Tutor Friend 2 (Donggabnaegi Gwawoehagi Reseun II / 동갑내기 과외하기 레슨 II)

İlk film hakkında düşüncelerimi şurada yazmıştım. Bu yazıdaki düşüncelerim beni haksız çıkarmadı. O filmi de şubat ayında izleyip bu filmi de şubat ayına denk getirmem büyük bir tesadüf oldu. Ama aradan dört yıl geçmiş. Film 2007 yılında yapılmış. İlk filmde oyuncu kadrosunda olan Ji Kil-Woong bu kez filmin yönetmenlerinden biri olmuş. Bu filmde ilk film gibi. Hikaye temelde aynı ancak gidişat biraz farklı.

Junko, anne tarafından Güney Koreli olan bir Japondur. Sevdiği erkek Kore’ye gitmiştir. Bunun üzerine o da Kore’ye gitme ve onu bulma kararı alır. Sonunda uğraşları sonuç vermiş ve öğrenci değişim programıyla Kore’ye gitme fırsatı bulmuştur. Gitmesine yakın burada kalacağı pansiyonu ayarlar. Kore’ye vardığında pansiyona giderken biri içe çarpışır ve olaylar bu şekilde başlar. 

Karşılaştığı çocuk ise Jong-Man’dır. Jong-Man tuttuğu pansiyonun sahibinin oğludur. Junko’ya Korece dersleri vermeye başlar ama aklı fikri hinliktedir. Bu da Junko’yu zor duruma sokar. Junko ise bir yandan Jong-Man ile uğraşırken bir yandan da sevgilisini aramaya başlar.

Junko sevgilisi hakkında bazı şeyler öğrenirken Jong-Man ise ondan hoşlanmaya başladığını hisseder ancak bunu kendine bir açıklayamaz. Hikaye ikilinin ilişkisine odaklı devam eder. Filmde yan karakterler biraz etkisiz kalmış. İki saatlik uzun süresi ise iki karakterin hikayesi ile tam dolmamış. Film bir çok şeyi anlatıyor ama hepsi oturtma ve havada kalmış gibi.

Filme romantik komedi diyebiliriz ama hem romantizm hemde komedi konusunda sınıfta kalıyor. Karakterler derinlemesine işlenememiş. Oyunculukları da pek beğendiğimi söyleyemeyeceğim. Açıkçası film beni hiç tatmin etmedi. İlkine kıyasla daha kötüydü diyebilirim Ancak bazı sahnelerle ilkine atıfta bulunmayı da unutmamış.

Yönetmen: Kim Ho-JungJi Kil-Woong

Senaryo: Jo Joong-Hoon, Choi Won, In Eun-A,Kim Ho-Jung

Oyuncular:

Lee Chung-Ah Junko
Park Gi-Woong Jong-Man
Lee Young-Ha Heo Ha-Ryong
Yoon Young-Sam Sung Moon-Ran
Julian Quintart George
Jo Dal-Hwan Sun Poong-Gi

Linkler:

http://asianwiki.com/My_Tutor_Friend_2

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?