Naesarang ssagaji – 100 Days with Mr. Arrogant

Filmi bir süre önce izlmeiştim. Öyleki artık bloga yazmak için filmleri ayrı arşivliyorum. Öncelikle yeni izlediklerime yer veriyor arayada eskileri sıkıştırıyorum. 
Naesarang ssagaji  için aslında söylenecek pek birşey yok. Sadece izleyene hoş vakit geçirmek için yapılmış bir romantik komedi. Gerek karakterler gerekse hikaye bakımında bunu iyi karşılıyor.
Bikayemiz şöyle başlar: 
Bir lise öğrencisi olan Kang Ha-yeong tamda 100. gününde sevgilisi tarafından terkedilir.Dertli dertli yolda yürürken gözüne bir bira kurusunu kestirir ve ona tekme atar. Kuru döner dolaşır o arada üstü açık arabasıyla geçmekte olan Lee Hyeong-jun’un kafasına çarpar ve Lee Hyeong-jun küçük bir kaza yapar. Arabanın tamir masrafının 3000 $ olduğunu söyleyip Kang Ha-yeong’dan para ister. Kang Ha-yeong öğrenci olduğunu parasının olmadığını söyler. Ancak Lee Hyeong-jun işin peşini bırakmaz. Kang Ha-yeong olay yerinden kaçarken cüzdanını düşürür. Lee Hyeong-jun bu şekilde ona ulaşır ve şartlarını sunar. Kang Ha-yeong cüzdanı elinde olan Hyeong-jun un dediklerini yapmak zorunda kalır. Lee Hyeong-jun bir sözleşmeyle Kang Ha-yeon’un karşısına çıkar. Bu sözleşmede Kang Ha-yeon’un borcu karşılığı 100 gün boyunca ona kölelik etmesi şart koşulmuştur. Kang Ha-yeongbunu imzalar ve bencil, vurdum duymaz, sinir birine 100 gün boyunca kölelik yapmaya başlar. 100 gün sonunda ise artık yalnız yapamayacaklarını anlarlar. 
Hikaye böyle ancak final bana biraz saçma gibi geldi. Bu kısım aşırı derecede film hakkında açıklamaya girecek ama içimde kalmasın. Kang Ha-yeon ile Lee Hyeong-jun birbirleirne aşık olmuş onları mutlu mesut görürken akranı karartmıştık. Ancak açılan akran sonrası Kang Ha-yeon’u yine üstü açık lüks arabada görüyoruz ve filmin başında olan bira tenekesi sahnesi gerçekleşiyor. Acaba kısır döngüye mi giriyor film? Anlayamadım…
Yönetmen Shin Dong-yeop
Prodüktör Jeong Ji-hun
Oynayanlar Ha Ji-won
Kim Jaewon
Müzik Jo Byeong-seo
Linkler:

Siz ne düşünüyorsunuz?

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: