ne hafta sonuydu ama…

aslında bir konserler silsilesinin beni beklediğini bilmiyorudum. bileti görünce anathema ve haggard konserinin ayrı günler olduğunu öğrendim aslında aynı gün olmasına anlamda verememişştim ama tembel vücudum iki günü kaldırmakta zorlanmadı.

cuma günü anathemayla başladık serüvene. beklediğim kadar dolu değildi salon. zaten izleyicide çok iyi değildi klasik müzik konseri izler gibi anathema konseri izledik. ama her zaman olduğu gibi anathema sahnede devleşti izleyici iletişimyle yine bir klasiği gerçekleştirdi. aslında anathema bu konserle stratejik bir hata yaptı. bir önceki konser üzeirnden yaklaşık altı ay geçmişken yeni bir konser vermesi izleyicinin azalmasına sebebiyet verdi haliyle. aslında grubu seyirciden hoşnut görmedim pek umarım bu seyirciye aldanıp gelmemezlik etmezler… yaşlanmışım sanırım, yada şişmekte olan göbeğimi yaşıyamıyorum konser salonuna dokuzda gitmeme rağmen konserin bitiş saatine kadar ayakta durmam çok yordu beni eh bir de bunun ertesi günü haggard konseri vardı…
bende bir iki fotoğraf çektim konserde ama telefondan pcye aktaramadım. ama gezinirken şurada çekilmiş fotoğrafları buldum…

cumartesi de haddard konserindeydim. haggard için de iyi performans sergiledi diyebilirdim lakin ses sisteminin bozukluğunu saymazsak. tabiki grup üyeleri de bundan rahatsız olup parçaları yarıda kesmediler değil. efendim zar zor 15 kişilik grup yeni melek sahnesine sıkışmaya çalıştılar. aslında konser beklediğimden de kalabalıktı. senfonik metal olunca dinleyicierin yaş ortalamasıda elfetteki anathemaya göre artış gösterdi. geceyenin en kötü olayı ise dandik ses sistemiydi. her defasında yeni melekte karşılaşılan bu olaya acaba yeni melek yönetimi bir derman aramayı düşünmüyor mu?
konser resimler burada (yine aynı kişiden). ve ses sistemi dandiklik silsilesini dösteren videoları da eklemiş aynı arkadaş, onlar da burada…. aynen şöyle bir alıntı yapayım ekşi sözlükten..

(nacizane dandik kameram ile cekilen goruntulere gore) guzelim sarki yeni melek‘in dandik ses sistemi yuzunden iste boyle kesildi canlar:
http://youtube.com/watch?v=uiy7kl_kdqu
asis olayi toparlamaya calisirken:
http://youtube.com/watch?v=ihftj2egy5g
olaydan sonra:
http://www.youtube.com/watch?v=xcwf5rcfspo
ve ilk bis…
http://www.youtube.com/watch?v=zi1t_vtq46o


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

“ne hafta sonuydu ama…” için 2 yanıt

 1. noreply@blogger.com (Okyanu∫takί rüzgaſ ~) avatarı
  noreply@blogger.com (Okyanu∫takί rüzgaſ ~)

  hahahha ben de anathema konserindeydim sanırım saat 10 gibi girdiler sahneye..Biz beşiktaltan yetiştik =))

  Güzel konserdi ama cidden. sürekli böeeehh dşye ses çıkaran bir adam vardı ( çocuk işte 🙂 ) onun yanındaydım ben 😀 koordinatlarım sahne önüydü hemen =)

 2. noreply@blogger.com (kişisel depresyon anları) avatarı
  noreply@blogger.com (kişisel depresyon anları)

  şu yeni melekin ses sistemini düzeltemediler tek kötü yanı oydu konserin…
  eh yaş icabı ben o kadar önlerde olamadım hemen kapı girişine paralel koordinatlardaydım:)

Siz ne düşünüyorsunuz?