Necromentia

Yüzlerce film izlemişimdir bu filmin nasıl bir film olduğunu anlayamadım. Saw ile zirveye vuran şiddet korku sinemasının türevi bir film görüyoruz karşımızda. Buna ek olarak büyü, ruh cehennem derken mistik olaylara da el atmış. Atmış atmasına da neyin ne olduğu belli değil.

Kurgu oldukça kötü. Film için belli bir konu var diyemeyeceğim. Kurguda o kadar karmaşık ilerliyor ki ne olduğu belli değil filmde. Kafa yormayacak kadar da etkisiz. Görüntülerin de başarılı olduğunu söyleyemeyeceğim. Ses ve müzikte etkileyici değil. Kısacası karşımızda vasat bir film var.

Filmde karşıma çıkan tek farklı şey mazoşist insanların para karşılığı kendilerine işkence yaptırmalarıydı. Filmdeki karakterler oldukça iticiydi. Neyi sembolize etmeye çalışmışlar anlamadım. Ölmüş karısını gömmeyip onu temizleten gözlük camı kırılmış bir adamla başlıyor hikaye. Daha sonra onun evine iki kişi baskın yapıyor ve kadını canlandırabileceklerini söylerken adam üzerinde ayin yapıyorlar. Adam kanalizasyonda olan bir cehenneme gidiyor.

Derken film geçmişe gidiyor. Burada bizim ölü sevici öldürülen dahil üç kişinin kesişen hayatlarını izlemeye başlıyoruz. Açıkçası bu durumdan çok bir şey anladığımı söyleyemeyeceğim. Film şiddet sahneleri dışında her karakterin sorunlu olup, mekan, oyunculuk ve çekimlerle daha ilk dakikalarından itibaren izleyiciyi kendine bağlayamıyor.

Korku sahneleri klasik ve korkutmayı beceremiyor. Şiddet sahneleri de oldukça sıradan. Gaz maskesi takarak korkutmaya alışan bir film var karşımızda. Kesinlikle bulaşmayın derim.

Yönetmen: Pearry Reginald Teo

Senaryo: Pearry Reginald TeoStephanie Joyce

Oyuncular:

Layton Matthews
Morbius
Chad Grimes
Travis
Santiago Craig
Hagen
Zelieann Rivera
Elizabeth
Cole Braxton
Little Boy
Zach Cumer
Thomas

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1286765/

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?