Need for Speed

Hadi elimizin altında 3D televizyon var bakalım televizyonda 3D izlemek nasıl oluyormuş merakıyla evdeki yaş ortalamasına uygun bir film seçelim derken Need for Speed’e denk geldik. Hadi dedik arabadır yarıştır film akar gider. Ama ne yalan söyleyeyim bir yerden sonra film akmadı. Neden mi? Aşağıdan devam edelim.

Tabi bir oyunun filmi olması sebebi ile aslında Need for Speed’ten pek fazla bir şey beklememek lazımdı. bende beklemedim zaten. Filmin sırf gişe için yapıldığı belliydi ancak bu kadar sıkıcı olabileceğini de düşünmemiştim. Tamam araba var hız yapıyorlar gaza geliyorsun ama bir filmde adam gibi bir konu olmaz mı arkadaşım. Şurada anlatılan hikayeyi ne kadar dinledik / izledik hatırlamıyorum. Şöyle özetleyeyim.

Araba tamircisine kötü adam gelir ve en iyi arabayı yapması için asıl elemana para verir. Borç batağında ve tamirhanesi kapanmanın eşiğindedir. Kaçak yarışlara katılır ve para biriktirmeye çalışır. Tabi bu gelen teklif onurun için kaçıramayacağı bir tekliftir. Arabayı yaparlar daha parayı almadan kötü adam onları bir yarışa davet eder. Yarışı kazanırsa paranın tamamını alacaktır. Bunu kabul eder ve yarışa tutuşurlar. Bu esnada kötü adam, iyi adamımızın arkadaşının ölmesine sebep olur. Bir dalavereyle de bizim adamı içeri attır.

Tabi intikam soğuk yenen yemektir. İçeriden şartlı tahliyeyle çıkınca, paçaları gizli olarak yapılan yarışa katılmak için sıvar. Tabi kötü adam da bu yarışta olacaktır. Eleman bütün her şeyi göz önüne alarak yarışta onu yenmeye ve gerçekleri piyasaya çıkarmaya çalışır. her şey bu kadar kolay olmaz. Kötü eleman bizimkilerin peşine ortadan kalkmaları için adam takar falan filan.

Filmdeki güzel kız kontenjanını güzel demeyelim de sevimli diyelim Imogen Poots tamamlamakta. Filme ne kadar etkisi var derseniz ben pek göremedim. Ama o kadar erkeğin içinde görmekte pek fena olmadı. Zaten filmin yüzde doksanı yolda arabanın içine geçince pek bir şey aramıyorsunuz.

Tabi bir film bir yarış filmi olunca eleştirimin yersiz olduğunu düşüneceksiniz ama filmde adrenalini hissettirmek bakımından hiç bir şey yoktu. Filmi izlerken kan basıncımda herhangi bir oynama hissetmedim. Tabi film bunu vermeyince keyif almam da zor oldu.

teknik açıdan film çok fazla bir şey vermiyordu. Şöyle çok iyi dediğim bir sahneyle karşılaşmadım. Oyunda bile daha iyi sahneler mevcuttu. Hikaye oldukça kötü olmakla birlikte, oyunculuklar da iç açıcı değildi. Beni bile koysanız oynardım (gerçi araba ile ilgili sıkıntı yaşayabilirdim). Hikaye kendi içerisinde de saçma ve mantıksız. gereksiz bir çok öğe var. Özetlemek gerekirse çok çok boş zamanınız varsa izleyin. Birde iyi bir es sistemi kullanın.

Yönetmen: Scott Waugh

Senaryo: George GatinsJohn Gatins

Oyuncular:

Aaron Paul
Tobey Marshall
Dominic Cooper
Dino Brewster
Imogen Poots
Julia Maddon
Scott Mescudi
Benny
Rami Malek
Finn

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt2369135/

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?