Needle

Ne için olduğu belli olmayan bir film Needle. Aslında nasıl anlatacağımı da bilmiyorum. Film geçmişte işlenen bir cinayetle başlıyor. Bunun ardından bir başka cinayet çıkıyor karşımıza. İki cinayet işlendikten sonra olay günümüze geliyor.

Marcus üniversitede okumaktadır. Sevgilisi ve arkadaşları ile birlikte, mutlu denebilecek eğlenceli bir hayat sürmektedir. Marcus eski eşya koleksiyoncusu olan babasının öldüğünü haber alır. Adam ona miras olarak bir kutu bırakmıştır. Marcus kendisine hediye kalan bu kutunun ne olduğunu bilemez ve bunu hocalarına danışır.

Ancak fazla alkol aldığı bir gecenin sabahı uyandığında bu kutuyu bulamaz. Tüm araştırmalarına rağmen kutu kaybolmuştur. Bu sırada Marcus’un görüşmediği, abisi Ben onu ziyarete gelir. Marcus, Ben ile atışır ama, Ben’in kardeşi ile barışmadan gitmeye niyeti yoktur. Polis fotoğrafçısı olarak part time işe girer. Bu sırada cinayetler de artmıştır ve bu cinayetler de Marcus’un etrafındaki kişilerdir.

Marcus ve Ben, cinayetleri çözmek için paçayı sıvar. Bu sırada öğrenirler ki cinayete sebebiyet veren, Marcus’a babasından miras kalan kutudur. Kutunun içerisine, kişinin resmini koyduğun zaman bebeği oluşmakta ve onu bu şekilde insanlar öldürülmektedir.

Film uzun uzadıya anlatılacak bir film değil. Kendi içinde çelişkilere sahip. Hikaye çok düşünülmemiş, kurgu ise vasat. Korku polisiye karışımı bir şey çıkmış ortaya. Oyunculuklar, vasat. Filmin en güzel tarafı, Jane Badler‘i filmde görmek. Ancak o da insanı pek tatmin etmiyor. Uzak durulması gerekenler arasında film. Tam anlamıyla zaman kaybı.

Yönetmen: John V. Soto

Senarist: Anthony EganJohn V. Soto

Oyuncular:

Ben Mendelsohn
Detektif Meares
Travis Fimmel
Marcus Rutherford
Tahyna Tozzi
Mary Matthews
Jane Badler
Profesor Banyon
Michael Dorman
Ben Rutherford
Jessica Marais
Kandi

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1545315/

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?