Nekeddo burâddo: Megyaku / Naked Blood

1995 yılında çekilip sinemada gösterime giremeden 1996 yılında ise video filmi olarak piyasaya çıkmış bir film Nekeddo burâddo: Megyaku. Film gore sahneleri sebebi ile adından çok bahsettirmiş ve Japon korku sineması kitaplarında yerini almış. Hisayasu Sato yönetmen koltuğunda. Diğer filmlerine baktığımızda da bu filmin parçalarını görüyoruz ancak bu filmde film ile oldukça tanınmış Hisayasu Sato.

Hisayasu Sato‘yu izlemek biraz yürek ister. Aslında yürekten çok mide iser desek yeridir. Genellikle cinsel sapkınlık, tecavüz, şiddet, sadizm ve işkence üzerine çektiği filmlerle görürüz kendisini. Bütün bu manyaklığını ellinin üstünde filmle bize göstermiştir. Ancak filmlerin bir çoğu video piyasasına hitap ettiği için dijital kopyalarını bulmak biraz zor. Ben de elimde olan bir kaç filmi ile birlikte açılışı bu filmle yaparak devamını getirmeye çalışacağım…

Hisayasu Sato filmleri genelde konu ve kurgu bakımından ahım şahım filmler değildir. Oldukça basit konu ve kurgularla bezelidir filmleri ancak filmlere yerleştirdiği gore sahneleri ve insanı rahatsız eden kareler filmin olmasına etkendir. Nekeddo burâddo: Megyaku’da da aynı özellikleri görüyoruz.

Bilim insanı olan bir çifttin oğlu olan Eiji babasının ölümünden sonra tavan arasında insanlara sonsuz mutluluk verecek bir sıvı hazırlamaktadır. Erken yaşta ölen babasına sevgisinden de bu geliştirmiş olduğu ilacın adına “My Son” adını verir. İlacın bittiğine emin olduktan sonra onu denemek için annesinin çalıştığı yere gider. Annesi ise bir kadınlar için bir ilaç üzerinde çalışmaktadır.

Kadın yeni geliştirdiği ilaç için üç kadın üzerinde test yapacaktır. Eiji bu durumu fırsat bilir ve geliştirmiş olduğu My Son’u bu üç kadının serumlarına enjekte eder ve denekleri gizli gizli izlemeye, kameraya almaya başlar.

Deneklerden biri Eiji’nin kendisini takip ettiğini fark eder ve onunla yakınlaşır. Kız onu evine götürür. Kız da uyku problemi vardır. Evinin içinde bir kaktüsle gözlük yardımı ile bir nevi kaktüs ile bütünleşir. Eiji de bunu dener. Bu sanki fantezilerine açılan bir kapı gibidir.

Zaman ilerledikçe kadınlar tuhaf davranmaya başlar. Biri eline ne geçerse vücuduna batırmaktadır. Diğeri ise vücudundan parçalar keserek yemektedir. Burada gözünü çatala batırıp yeme sahnesi akıllara kazınmaktadır.

Son olarak Eiji, arkadaş olduğu kızın evine gider ve burada My Son’u kendine de enjekte eder. Bu arada öğreniriz ki kız diğer iki deneğide öldürmüştür. Eiji ile beraber olduktan sonra onu da öldürür. Hatta Eiji’nin annesini de. Filmin finalinde Eiji’nin annesinin açık midesinin içine babasının girmesi de ilginç bir sahne.

Düşük bütçeli bir yapım Nekeddo burâddo: Megyaku. Sadece meraklılarının izleyebileceği ve tahammül edebileceği türden.

Yönetmen: Hisayasu Sato

Senarist: Taketoshi Watari

Oyuncular

Misa Aika
Rika Mikami
Yumika Hayashi
Gluttonous Woman
Mika Kirihara
Vain Woman
Sadao Abe
Eiji Kure
Masumi Nakao
Yuki Kure, Eiji’s mother
Tadashi Shiraishi
Eiji’s father
Seiya Hiramatsu
Eiji, the progeny

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt0217679/

 

One comment

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: