Night at the Museum: Secret of the Tomb

Serinin üçüncü ve son filmi olduğunu düşünüyorum Night at the Museum: Secret of the Tomb. Bu film aynı zamanda ‘ın da son filmi. Vay be Robin Williams da öldü. Hiç beklemezdim. Yani düzgün nezih bir adamdı. İntihar etmesi çok ilginç geldi bana. Beklemediğim insanlardan biriydi. Bu vesile ile de anmış oldum kendisini. Ben filme döneyim.

Night at the Museum serisini daha önce yazmamışım. Muhtemelen oturup param parça bir şekilde televizyonda izlemişimdir ve gerek duymamışımdır. Geçtiğimiz günlerde sıkılırken çok kafa yormayacak bir şey ararken gözüme çarptı ve izleyeyim dedim. Öyle çok eğlendim, kahkahalara boğuldum mu, hayır ama vakit bir şekilde geçti işte.

Night at the Museum: Secret of the Tomb ile birlikte müzede canlanan heykellerin ve eserlerin neden canlandıkları sorusuna yanıt buluyoruz. (Belki de bulmuşuzdur ama ben bu filmde anladım.) Tabi yine sorunlar bekçimiz Larry’nin yakasını bırakmıyor ve Larry’de arkadaşlarını korumak için kolları sıvıyor.

Larry ve canlanan arkadaşları müzede bir eğlence düzenlerler. Ancak bu eğlencenin sonu hüsran olur. Larry ve müdürü işten uzaklaştırma alırlar. Ancak Larry arkadaşlarının neden bu şekilde davrandıklarını anlamaya çalışır. İp uçları onu eski mısır lahitine götürür. Lahit kararmaya başlamıştır.

Araştırmaları yaparken lahitin ay ışığına çıkması ama bunun olurken de Ahkmenrah’ın ailesi ile bilikte olması gerektiğini bulurlar. Ahkmenrah’ın ailesi ve gerekli araçlar da Londradaki bir müzededir. Larry ne yapıp eder ve arkadaşları ile birlikte müzeden çıkar ve British Museum’a gider. Tabi lahiti kurtarmaya çalışırken British Museum’da sergilenen eserler de ona biraz köstek olacaktır.

Night at the Museum: Secret of the Tomb bence diğer iki filme oranla ve hatırladığım kadarıyla ikinci silme oranla daha az eğlenceli. Ama diyaloglar ve göndermeler yine başarılı. Aksiyon ve komedi dozu azaltılıp sanki biraz daha kelimelere iş vermişler. Baş rolde Ben Stiller olmasına rağmen bu filmde biraz erimiş ve yan karakter halini almış. Film bitince aklımda çok bir şey kaldı mı, kalmadı diyebilirim aslında. En sevdiğim karakter ise Laaa oldu.

Yönetmen: Shawn Levy

Senaryo: David GuionMichael HandelmanMark FriedmanThomas LennonRobert Ben Garant

Ben Stiller
Larry Daley / Laaa
Robin Williams
Teddy Roosevelt
Owen Wilson
Jedediah
Steve Coogan
Octavius
Ricky Gervais
Dr. McPhee

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt2692250/

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: