Niko – Lentäjän poika Niko Yıldızlara Yolculuk

Yaz dönemlerinde sıkılmadan izlenebilecek tek şey anime yada animasyonlar. Öyle ki bende son zamanlarda bunların sayısını abarttım. Her ne kadar tembellik ve taşınma sevdalarıyla bir çok şeyi aksatsam da arada film yazmak kaçınılır gibi değil.
Tanıtmak istediğim anime pek büyüklere hitap etmese de yine benim gibi çocukluktan bu anlamda elini ayağını çekememiş biri için güzel bir animasyon.  Niko – Lentäjän poika Finlandiya, Danimarka, Almanya, İrlanda ortak yapımıymış. Zaten filmdeki karakterler de ciddi ciddi Amerikalılara benzemiyor tam Avrupalı tipler.

Gelelim hikayeye..
Niko uçma meraklısı bir ren geyiğidir. Annesinin anlattıklarına göre babası da Noel Babanın hava kuvvetlerinde olan bir ren geyiğidir. Niko babasını hiç görmemiştir ancak ona hayranlık duymaktadır. Bu uçma merakı onun başına dert açar ve sürüde iyi karşılanmaz. Kötü sözleri duyan Niko sürüyü terk edip babasını aramaya karar verir. Onu aramaya çıkan Julius’ta ona katılır Yolda tanıştıkları Wilma’da onlara yol gösterir.
Yol esnasında onların karşısına aç bir kurt sürüsü çıkar. Niko onların amacının Noel babayı ve tüm geyiklerini yeyip Noel baba kılığına girip tüm çocukları yemek olduğunu öğrenince aramalarına hız verir.
Bazı sahnelerin Buz Devrini hatırlattığı animasyon, hoş vakit geçirmek için bire bir. Benim favori karakterim ise vejetaryen kurt…
Yönetmen
Seslendirenler
Olli Jantunen … Niko
Hannu-Pekka Björkman … Julius
Vuokko Hovatta … Wilma
Vesa Vierikko … Musta Susi
Jussi Lampi … Räyskä
Linkler

 

One comment

  1. Maria

    Pretty good post. I just came across your blog and wanted to say
    that I’ve really enjoyed browsing your blog posts. Any way
    I’ll be subscribing to your blog and I hope you post again soon!

Siz ne düşünüyorsunuz?

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: