Nine Dead

Adından da anlaşılacağı üzere film dokuz insanın biri tarafından bir odanın içine hapsedilmesi ile başlıyor. Filmin devamı ise yine asından da anlaşılacağı gibi bu kişilerin ölmesi. Evet bu tarz filmleri çok izledik son dönemlerde de oldukça meşhur oldu. Diğer filmlerde bizi ekrana bağlayan kişilerin ölme şekilleri ve ne zaman ölecekleriydi. Ancak bu filmde her şey sıradan ve rutin gelişiyor

Birbirini tanımayan bu dokuz kişi tek bir sebep için bir araya toplanmışlardır. Onları bu odaya toplayan kişi ise onlara on dakika verir ve buraya neden geldiklerini çözmelerini ister. Her on dakikada bir eğer gelme sebeplerini bulamazlarsa içlerinden birisi ölecektir. Hal böyle olunca bir odaya kapatılmış dokuz ve kapatanla birlikte on kişi bir kapatılma sebebi arıyorsa oyunculuk ve diyalogların iyi olmasını beklersiniz. Çünkü karakterler konuşa konuşa olayları çözeceklerdir. Filmde diyaloglar ve oyunculuk tatmin edici değil.

Hikaye bir yere kadar kilik giderken birden bire olaylar çözülüyor. Aslında izleyicide merakta uyandırmıyor. Bazı yerlerde kişilerin orada bulunma sebepleri mantıksız. Orada gösterdikleri reaksiyonlarda aynı derecede mantıksız.

Filmin finali ise sırf filmin rutinliğini bozmak amacı ile karıştırılmış. Üçüncü kişide aslında neden orada oldukları çözülür hatta bu birbirini tanımayanların birbirlerini tanıdıkları aslında bütün olayların kalan tek kişinin başının altından çıktığı anlaşışır. Sonuçta filmde dokuz ölü olur ancak beklenilenin dışında.

Aslında vakit ayırıp izlenilebilecek bir film değil.Ama yok, vaktim bol önemli değil derseniz buyurum derim.

Yönetmen: Chris Shadley

Senarist Patrick Wehe Mahoney

Oyuncular:


Melissa Joan Hart
Kelley

William Lee Scott
Jackson

John Terry
Shooter

James C. Victor
Eddie Vigoda

Marc Macaulay
Father Francis

Lucille Soong
Nhung Chan

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt0959329/

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?