O-haepidei / Oh! Happy Day / 오! 해피데이

Film hakkında internete şöyle bir baktığımızda genelde orta yaşlı bir kadının kendisi ile ilgilenmeyen erkekle bir ilişki başlatması yönünde yorumlarla karşılaşıyoruz. Kısmen bu doğru olsa da kadının orta yaşlı olması herhangi bir erkek yerine birini aslında kafaya takması yönünden aslında tanımlardan ayrılıyor.

Kong Hie-ji bir internet kafede yarı zamanlı eğitim vermektedir. Arkadaşları ile birlikte, bir tatil grubuna katılmak isterler ancak bu tatil grubu onları sosyal konumu olan meslek grubuna ait olmadıkları gerekçesiyle almaz. Tam da tartışma arasında şirketin yöneticilerinden Kim Hyeon-jun devreye girer. Kong Hie-ji birden bu yakışıklı adama tutulur. Onunla daha fazla konuşmak için konu üstünde diretir ancak adamın cümleleri, sert ve aşağılayıcıdır. Olay yerini terk ederler, ancak intikam almak için de yemin ederler.

Kong Hie-ji’nin ailesi ile de arası pek iyi değildir. Sürekli içip eve geldiği için annesinden sürekli azar işitmektedir. Tabi annesinin ondan tek isteği görücü buluşmalarına gitmesi ve bir an önce evlenmesidir. Ancak Kong Hie-ji kendi aşkını bulup mutlu bir hayat hayali kurmaktadır. Bu arada Kong Hie-ji ek olarak erotik filmlerde ve çizgi gilmlerde seslendirme yapmaktadır.

Kong Hie-ji, Kim Hyeon-jun’u kafaya takmıştır. Hem intikam hem de yakınlaşma planları yapar. Hatta onun hakkında bilgi toplamak için Kim Hyeon-jun’un evine bile girer gizlice. Onu adım adım izlemektedir. Kong Hie-ji, Kim Hyeon-jun’un yanına yaklaşamayınca edindiği bilgilerden dolayı şirketin bir projesine köstek olmak için bir kampanya başlatır. Projeyi kötüleyen bu kampanya şirketi büyük bir bunalıma sokar. Şirketin Amerikalı yöneticileri, bu iş sayesinde yükselmekte olan Kim Hyeon-jun’a baskı yaparlar. Kim Hyeon-jun ne yapıp edip bu işi halletmelidir. Biraz araştırma yaptığında ise karşısına olayın sorumlusu olarak, Hie-ji çıkar.

Şu saatten sonra roller değişmiştir. Kim, kampanyasını geri alsın diye sürekli Kong’un peşinde dolanmaya başlamıştır. Tabi inadı Kim’in ona daha da yaklaşmasına sebep olmuştur. Ancak Kong’da eylemci grupları kullanarak işten vazgeçmez… Çünkü bu olay hoşuna gitmektedir. Günün birinde Kim, Kong’un erotik film seslendirmeleri yaptığını görür ve bunu Kong’a karşı kullanır. Kong geri adım atmak zorunda kalır.

Kim olayı ve Kong’u biraz etraflıca düşününce ona haksılık ettiğini fark eder. Projeyi farklı bir yöne çeker. Bu arada Kong hemoroid olmuştur. Zaten bu sahneler ayrı bir seyirliktir. Kong en sonunda bu hastalık yüzünden hastaneye yatırılır. Kim kendisini ziyarete gelir, ancak Kong amansız bir hastalığa tutulmuş gibi rol yapar ancak Kim gerçeği biliyordu. Ona hediye olarak ısıtmalı bir klozet almıştır.

İkisi de birbirinden iyice hoşlanmaya başlamıştır. Tabi arada gerilimlerde olur, mesela Kim, Kong’un günlüğünü çaldığını öğrendiğinde küplere biner. Tabi işler yine kötüye döner. Kim arabada hakimiyeti kaybedince de kaza yaparlar. Bu arada Kim, Kong yüzünden kız arkadaşı ile kavga eder. Kong için iyice kötüleşmiştir durum ve intihara teşebbüs eder. Kim ise onu kurtarmaya çabalar.

Öncelikle filmin sonu oldukça başarılı bir şekilde kurgulanmış. Kim ile birlikte siz de inanıyorsunuz olan bitene. hele finalde gelen ip uçları filmin bir kısımdan sonrasını oldukça başarılı bir şekilde açıklıyor. Oldukça eğlenceli, başarılı bir  sahip film. Pek fazla gereksiz sahneler yok, oyunculuklar başarılı. Normal bir film olduğu için standart kamera açıları başarılı bir şekilde kullanılmış.Efektler ise abartılmamış. Ancak sanki bayanlara daha yönelik bir film gibi geldi bana…

Yönetmen: Hak-yeol Yun

Senaryo: Eun-hee Oh, Hak-yeol Yun

Oyuncular:


Na-ra Jang
Kong Hie-ji

Jeong-cheol Park
Kim Hyeon-jun

Hang-Seon Jang
Kong Jang-geun

Hae-suk Kim
Yang Mi-suk

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt0357978/

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?