oh be artık uzaylılar da çıktı piyasaya…

Bazılarına göre bu evrende yalnız olmadığımızın bir kanıtı, bazılarına göre ise garip bir kaya oluşumu. Çin’de bir internet sitesinde yayınlandıktan sonra sanal alemde hızla yayılan fotoğraf Mars’ta hayat olduğunu iddia edenleri heyecanlandırdı.

Spirit’in 4 yıl önce uzaydan gönderdiği fotoğraflarda Mars’ta hiçbir hayat izine rastlanmamış ve fotoğraflar bilimadamlarında hayal kırıklığına neden olmuştu.

Fakat Spirit’in geçtiği fotoğrafları inceleyen araştırmacılar, daha önce gözden kaçan bir detayı farketti. Görüntülerde aşağı doğru yürüyen bir “uzaylı”yı andıran cisim tespit edildi.

Fotoğrafların yarattığı heyecana karşın bir kaya oluşumunun görüntüsü olabileceği yönünde iddialar bulunuyor.

Mars’a şimdiye kadar içerisinde insan bulunan bir uzay aracı gönderilemedi ve Spirit gibi araçlar kızıl gezegenden görüntü ve fotoğraf geçti.

http://ntv-msnbc.com.tr/news/433963.asp
http://haber.mynet.com/sayfali/bilim-egitim/NASA-sokta-Mars-ta-hayat-olabilir/22Ocak2008/X1201007392781/2

One comment

 1. noreply@blogger.com (kişisel depresyon anları)

  efendim hevesim kursağımda kaldı bu haberden sonra meğersem orjinal nasa fotoğraflarında bu cisim yokmuş kanal d'nin sitesinde öyle bişi buldum…

  Mars'taki canlı "balonu" patladı

  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ulupınar Gözlemevi ve Astrofizik Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Osman Demircan, bazı gazetelerde yer alan ve Mars'ta var olduğu iddia edilen canlı türünün, NASA'nın yayınladığı orijinal fotoğraflarda yer almadığını, belirtti.

  Prof. Dr. Demircan, Prof.Dr. Mehmet Emin Özel ile Spirit adlı uzay aracının Mars'tan 4 yıl önce geçtiği fotoğrafların orijinallerini NASA'nın internet sitesinden incelediklerini, ancak insana benzer bir varlığa rastlamadıklarını belirtti.

  Bu tür resimleri yayınlayanların çok farklı amaçları olabileceğini ileri süren Demircan, "Bilgisiz insanları toplayıp seminerler, konferanslar veriyorlar, dernekler kuruyorlar. Dünyada bu yönde çok değişik çalışmalar var" dedi.

  "Mars'ta canlı yaşaması mümkün değil"

  Prof. Dr. Demircan, fotoğrafı incelediklerinde "yaratık" olarak adlandırılan görüntünün üzerinde özel bir kıyafet bulunmadığını, Mars'taki atmosfer koşulları göz önünde bulundurulduğunda, düşük basınç yüksek karbonmonoksitli ortamda özel kıyafet olmadan yaşamanın mümkün olmayacağını söyledi.

  Prof. Dr. Demircan, Mars'ta dünya dışı bir yaratık olması için yaşam merkezleri bulunması gerektiğini savundu.

  2 yılda bir Mars'a uzay aracı gönderildiğini, binlerce fotoğraf çekildiğini anımsatan Demircan, şöyle konuştu:

  "Mars'ta hayat olsa canlıların yaşam merkezleri olmalı, evleri, binaları olmalı. Böyle yapılara şimdiye kadar rastlanmadı. Mars'ta bir canlının izine gerçekten rastlansa bunu ilk önce NASA duyurur, doğru yorumları yapar, o yönde adımlar atılır.

  Bu fotoğrafı bir inşaat alanında da çekmek mümkün. Mars'ta var olduğu iddia edilen canlı türü, NASA'nın yayınladığı orijinal fotoğraflarda yer almıyor.

  Fotoğraflar, sadece insanların kafasını karıştırmak için uydurulan bir görüntü" diye konuştu.

  Ulupınar Gözlemevi ve Astrofizik Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Emin Özel ise basında yer alan fotoğraflarda photoshop söz konusu değilse taşların göz yanılması nedeniyle "canlı" olarak algılanabileceğini söyledi.

  Daha önce de "Mars'taki yüz" olarak bilinen bir olay yaşandığını hatırlatan Özel, "NASA, çalışmalarını Mars'ta hayat olup olmadığı yönünde sürdürüyor. Tüm çalışmalar bu konu üzerinde. Ancak bugüne kadar kesinleşmiş bir sonuç elde edilemedi. NASA bu tür bilgileri öncelikle hükümete aktarır, hükümet açıklar" dedi.

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: