Omkara

Uzun bir aradan sonra Hint filmi yazmaya karar verdim. Bu filmimiz de öyle eğlenceli filmlerden değil. Yani filmde düğün olmasına rağmen dans ve şarkı yok. Tabi başlarda yadırgasam da alışmak zoruna kaldım. Aslında sıkıcı tabir edebileceğimiz bir film. Filme Hintliler yine çok şeyi sıkıştırmayı başarmışlar. Aşk, intikam, siyaset, ne ararsanız var… Eee dile kolay 155 dakika.

Omkara Shukla bir eşkıyadır., ancak yerel politikacı Tiwari Bhaisaab’ın yasa dışı işlerini yürütmektedir. yanında kurmayları olarak Ishwar Tyagi ve Keshav Upadhyay vardır. Onlar en yakınlarıdır. Hikaye Omkara’nın bir başkası  ile evlenmekte olan sevgilisini kaçırmasıyla başlar. Bu kaçırma olayı düğün günü olduğundan büyük yankılar uyandırır. Bu olay tabi siyasi bir krize de yol açar.

Omkara için her şey yolunda gitmektedir. Ancak en güvendiği kurmayı onun tahtını elinden almak için bir oyun oynar. Amacı Omkaranın yerine geçmektir. Omkara tam evlenecekken sevgilisi hakkında asılsız bir haber çıkar. Omkara bunu gururuna yediremez ve onu öldürür. Ancak her şeyin kurmaca olduğunu öğrenince kendiside yıkılır..

Tabi uzun süre önce izlediğim uzun bir filmden hatırladığım ayrıntılar burada. Ancak diyebilirim ki sıkıcı…

Yönetmen: Vishal Bhardwaj

Oyuncular:


Ajay Devgan Omkara ‘Omi’ Shukla

Kareena Kapoor Dolly Mishra

Saif Ali Khan Ishwar ‘Langda’ Tyagi
Konkona Sen Sharma Indu
Vivek Oberoi Keshav ‘Kesu Firangi’ Upadhyay
Bipasha Basu Chamanbahar ‘Billo’
Naseeruddin Shah

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt0488414/

http://en.wikipedia.org/wiki/Omkara_%28film%29

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: