Ong Bak 3

Bu filmde neyi seyredeceğimi şaşırdım. Bir saat otuz dört dakika bitmedi gitti. Tabi bir de gecenin yarısı izleyince yok aslında bittiğinde o kadar da geç değildi ancak film beni çok sıktı. Tamam aksiyon kısımları iyi güzel ama bu kadar mı konu / kurgu yoksunu bir film olur anlamadım. Fİlmde sadece son yarım saat aksiyon var o da zaten ilk dakikalardaki uykunuz dağıtmaya yetmiyor.

Şimdi konuyu nasıl anlatsam. Filmin ilk dakikaları, bilim kurgu, korku, büyü, doğa üstü olaylar ne ararsan var şeklinde geçiyor. Ne olduğu tabiri caiz ise kimin laneti kimin büyüsü kimin elinde, kimin cebinde beli değil… Bir kral vardır. Bu bir çok kişi tarafından lanetlenmiştir. Bu arada filmimizin baş kahramanını da anlamadığım bir sebepten yakalar ve ona fena işkence yapar. Öyle ki yapmadığı şey kalmaz. Adamcazın kemikleri en ince noktasına kadar kırılır.

Ancak hala ölmemiştir. Bu durum sadece Türk filmlerinde olacak değil ya. Halk onu alır bağrına basar. Çeşitli metotlarla,, çamura bulayarak, bitkiler içirerek iyileştirir. Tüm kemikleri yerine oturmuştur. Üstüne üstlük kahramanımız yeni yeni yürümeyi tekrar söker, bırakın sökmeyi, süper hareketlerle dövüşmeye tekrar başlar. Bu arada bu kötü kral lanetinin ceremesini çeker.

Acayip, kargaya benzeyen, uçan bir yaratık onun hayatına son vermiş ve krallığa el koymuştur. Tabi bizim elemanın peşine o da düşer. Burada anlarız ki alim gibi bir şeydir bizim elemanda. Eh o kadar kurtulmaya bırakın da alim olsun diyorum. Bizim eleman halkı bu kötüden kurtarmak için kollarını sıvar ve koca bir orduya tak başına kafa tutar hepsini halleder. Tabi şu karga kılıklı adamı da. Hem de filler yardımıyla.

Kesinlikle konusu olmayan, dövüş filmi sevenlerin bile tahammül edemeyeceği bir film. Son dakikalardaki bir kaç dövüş sahnesini izlemek için abuk sabuk şeyleri izlemeye hiç gerek yok. Boşuna vakit kaybetmeyin…

Yönetmen ve Senarist: Tony Jaa, Panna Rittikrai

Oyuncular:


Tony Jaa
Tien

Primorata Dejudom
Pim

Nirut Sirichanya
Master Bua

Petchtai Wongkamlao
Mhen

Dan Chupong
Bhuti Sangkha

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1653690/

http://www.ongbak3.org/

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: