Ouija

Bir çok adından söz eden yapımda prodüksiyon koordinatörlüğü yapmış Stiles White ilk yönetmenlik denemesi Ouija. Hatta yönetmen Knowing‘in de senaristleri arasında. Bu arada filmin yapımcıları arasında Michael Bay var. Tabi Bay beni yine yanıltmadı. 

Filmde geçen isimler hakkında biraz bilgi verdikten sonra yavaş yavaş filme giriş yapayım. Film bildiğiniz çok klişe, konusunda bile orijinallik bulunmayan, klasik bir korku filmi. Klasik korku filmi diyorum korku konusunda da klişeler barındırdığı için tatmin edici değil.

Film Debbie ve Laine’nin küçük yaşlarda bir ölüm tahtasıyla oynaması görüntüsüyle başlar. İki küçük kız bu şekilde eğleniyorlardır. Aradan yıllar geçer ikisi de genç kız olur. Debbie tavan arasında yollar önce oynadıkları bu ölüm tahtasını tekrar görür ve onu odasına çeker bir kaç kez onunla oynar. Tahta açığa çıktıktan sonra evde garip şeyler olmaya başlamıştır. Bir süre sonra Debbie evde kendini asarak intihar eder. Yakın arkadaşı Laine’de arkadaşının intihar etmesini garip bulur. Eskiden oynadıkları ölüm tahtasını ortalıkta görünce de iyice şüphelenmeye başlar.

Laine, arkadaşının neden öldüğünü araştırmak için Debbie’nin ruhunu çağırmaya karar verir. kardeşini ve arkadaşlarını bir araya toplar ve bir ruh çağırma senası düzenler. Seans esnasında kendini Debbie diye tanıtan bir ruh gelir ancan sonra fark ederler ki bu ruh Debbie’nin ruhu değildir. Onlara kötü bir ruh musallat olmuştur. Onlar bu ruhtan kurtulmaya ve canlarını kurtarmaya çalışır.

Filmin hikayesi bu kadar klişe. Aynı şekilde sahnelerde. Hikaye tam değil, havada kalmış. Toplama olduğu belli. Diyaloglar çoğu yerde gereksiz, tamamına yakını da anlam ifade etmiyor hikaye hakkında çok bilgi vermiyor. Ses ve müzik kullanımı, makyajda çok başarılı değil.

Özetlemek gerekirse olmamış bir film Ouija. Tam anlamıyla zaman kaybı.

Yönetmen: Stiles White

Senaryo: Juliet Snowden, Stiles White

Oyuncular:

Olivia Cooke
Laine Morris
Ana Coto
Sarah Morris
Daren Kagasoff
Trevor
Bianca A. Santos
Isabelle
Douglas Smith
Pete

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1204977/

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: