Pa-teu-neo / Partner

Uzun zaman olmuştu K-drama yazmayalı tabi süre uzun olunca izleyip yazmakta baya bir zaman alıyor ama izlemekten de vazgeçmiyorum. Pa-teu-neo 2009 yapımı. Demek ki iki senedir izlenmeyi bekliyormuş bir köşede. Bildiğiniz K-dramanın klasik tüm özelliklerini bulabilirsiniz bu dizide. Dizi KBS2 kanalında yayınlanmış.

Klasik K-drama özelliklerine sahip dedik. Yine olay örgüsü yavaş yavaş gelişirken her şey son iki bölümde karışıyor ve hemen sonuca varıyor. Yani aslında dizinin ana fikri olan biten iki bölüme sıkıştırılmış.

Eun-ho Kang, küçük bir kasabada oğlu ile birlikte yaşamaktadır. Genç yaşta dul kalmıştır. Hem yaşamını idame ettirmek hemde hasta olan oğluna bakmak için Seul’e gider. Burada bırakmış olduğu mesleği olan avukatlığa geri döner. İşe başlamış olduğu avukatlık bürosunda ise, kendi başına buyruk avukat Tae-jo Lee ile aynı odayı paylaşır. Eun-ho Kang işi öğretsin diye büro sorumlusu tarafından Tae-jo Lee’ye emanet edilmiştir. Eun-ho Kang ve   Tae-jo Lee beraber davadan davaya koşarlar. Başarılıda olurlar tabi.

 Tae-jo Lee’nin babasının da avukatlık şirketi vardır. Abisi de bu şirketin başındadır. Korenin en başarılı avukatlık firmasıdır bu firma. Büyük şirketlerin ve kişilerin danışmanlığını, avukatlığını yapmaktadırlar. Ancak  Tae-jo Lee’nin aileis ile arası bozuktur. Yıllar önce bir davadan ötürü yakın arkadaşı olan bir avukatın ölümüne sebep oldukları için onları istememektedir.

Davalar birbirini kovalarken, beş yıl önce olan bir şirketin nehire zehirli atık atma olayı yine çıka ortaya. Bu sırada Eun-ho Kang kocasının ırsi bir hastalıktan değilde bu sebepten öldüğünü öğrenir ve işe daha çok sarılır.  Tae-jo Lee’de ona yardımcı olur ancak karşı tarafın bir oyunuyla kendini cinayet suçlusu olarak bulur. Eun-ho Kang ise bu kez Tae-jo Lee’yi kurtarmaya çabalar.

Dizi bu şekilde devam ederken ikinci karakterlerde göz ardı edilmemiş her zamanki gibi. Tae-jo Lee’nin abisi, Lee Young Woo ile, Tae-jo Lee ile aynı yerde çalışan avukat  Han Jung Won’un umutsuz aşkı da ayrı bir hikaye. Tabi buna birde Tae-jo Lee’nin Han Jung Won’a olan aşırı ilgisini (platonik aşını) de eklersek olayların biraz karışık olduğunu söyleyebilirim.

Filmin çoğu mahkeme salonlarında geçiyor. 16 bölümde sadece 4 davanın sonuçlandığını görüyoruz. Yani Davaların sonuçları bakımından biraz kısır bir dizi. Ama her zmanki gibi bir k-drama olarakta eğlenceli. Mahkeme salonlarını, avukatlık hikayelerini severseniz izlenebilecek bir film.

İki ana karakter ve iki yardımcı karakterin oyunculukları iyi. Yer yer, yer alan müzikler de sevilecek cinsten. Bazı yerlerde yine süreklilik hataları gözüme çarptı ama olsun onlara da alıştık. Benim dikkatimi çeken, bu dizi biraz daha üst tabaka olduğundan mıdır, yoksa çok yemek yenmediğinden midir bilmiyorum pek erişte ve kimçi göremedim. Neyse sonuç olarak isteyen izlesin…

Yönetmen:  Hwang Ee-kyeongKim Won-seok

Senaryo: Jo Jeong-jooYoo Mi-kyeong 

Oyuncular:

Kim Hyeon-joo … Kang Eun-ho

Lee Dong-wook … Lee Tae-jo

Lee Honey … Han Jeong-won

Lee Won-jong … Kim Yong-soo

Choi Cheol-ho  … Lee Yeong-woo

Linkler:

http://www.koreandrama.org/?p=825

http://www.hancinema.net/korean_drama_The_Partner.php

http://wiki.d-addicts.com/Partner

 

 

2 Comments

  1. zuleyha

    izlemek istedim ama bulamiyorum…”the world they live in” e basladim su an, ve digerlerinden farkli olarak o dramayi gordum…birde secret garden ve nine tailed fox ayrilar cunku daha fantastik icerikleri var…

    • kişisel depresyon anları

      dizi bir çok sitede mevcut sarangni.info ya bakın bi… The World That They Live In hakkında bir şey söyleyemeyeceğim sizden duydum… ancak fantastik öğeler bulunan Kore dizileri oldukça eğlenceli diyebilirim.

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: