Paranormal Activity 3

 

 

Serinin son filmini sonunda izledik. İlkinden sonra gaza gelinerek çekilen devam filmlerinin sonuncusu, hikayelerin tam başına yani karakterlerin çocukluk hallerine dönüyor. Muhtemelen korku filminde çocuk olma durumunun insanlar üzerindeki etkisinin fazla olacağını düşünerek son filmde karakterlerin çocukluklarına inilmiş.

 

 

Amerika’da öylemiydi bilemeyeceğim ama bir kamera bolluğu yaşanıyor filmin çekildiği dönemde. Konu klasik. Küçük bir kızın hayaletlerle olan arkadaşlığı bunu fark eden baba, olan bitene inanmayan anne ekseninde film ilerliyor. Artık filmi iyice benimsediğimizden midir nedir sürekli bir aksiyon olsun kıvamında bekliyoruz. Aksiyon oluyor olmasına ama bizi ürpertecek türden değil.

 

Katie ve Kristi Rey anne ve babaları ile birlikte büyük evlerinde mutlu şekilde yaşamaktadırlar. Evde garip şeyler olmaya başladığında Kristi’nin de bir hayali arkadaşı ortaya çıkar. Anne ve babası başlarda onun bir hayali arkadaşı olduğunu düşünürler. Kristi geceleri belli saatte uyanıyor ve bu hayali arkadaşı ile oyun oynuyordur.

 

 

Evde garip şeyler olduğunu anlayan baba Dennis evin bazı yerlerine kamera koyar ve kayıtlarda görür ki evde garip bir şeyler olmaktadır. Bunu eşi Julie’ye anlatmaya çalışır ancak Julie ona inanmaz. Zamanla evin içerisinde olan bitenler oldukça artar. Kristi de onların bu duruma son vermeleri için onlardan biri ile evlenmesi gerektiğini söyler. Julie evde yaşanan bu durumdan sonra birde Kristi’nin bu şekilde davranmasından sonra evi terk eder ve annesine gider.

 

Julie’nin annesinin evine vardıklarında da olaylar durmaz. Kristi ortadan kaybolur Dennis ve Julie onu aramaya başlar. Bu arada Dennis fark eder ki bu işte Julie’nin annesinin parmağı vardır. Torununu bir ayin için kurban etmiştir.

 

 

Özet geçmek gerekirse ne yapsakta üçüncü filmi çeksek diye çabalayıp bir film çıkarmışlar ortaya. Soru işaretlerine cevap vermeyi düşünürlerken bir çok soru işaretine sebep olmuşlar. Bu film de ilkinin yerini tutmuyor. İzlemesi çokta gerekli değil. Ancak seriyi bitireyim diyenler için tahammül edilebilir.

 

Yönetmen: Henry JoostAriel Schulman

 

Senaryo: Christopher LandonOren Peli

 

Oyuncular:

Christopher Nicholas Smith
Dennis
Lauren Bittner
Julie
Chloe Csengery
Katie
Jessica Tyler Brown
Kristi Rey
Dustin Ingram
Randy Rosen
Maria Olsen
Hayalet kadın

 

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1778304/

 

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: