Paranormal Activity 4

Umarım bir gaz sonucu filmin devamı niteliğinde olacak beşinci filmi çekmezler. Tamam üç filmi olayları toparlıyor ve hikayeyi bir cadı olayına dayandırıyordu ama dört ne içindi anlayamadım bir türlü. Filmin yarısına kadar olay olacak diye bekle; evdeki duvarları,sandalyeleri, eşyaları izle dur bunun haricinde ben filmde bir şey görmedim. Bir de gereksiz ergen muhabbetleri vardı. Tamam ergen muhabbetlerine bir şey demedim de öyle arada giren arada çıkan ergene erkek karakterine ne demeli? Ya varsındır kızın yanında ya yoksundur.

Bu film diğer filmlere oranla senaryo bakımından daha boş bir film. Hikayeyi nasıl devam ettirsek deyip ilk dakikalarda bize Hunter be teyzesi Katie’nin hallerini ve kayboluşlarını özetliyor. Tabi Katie’den çok göğüslerine tanık oluyoruz bu aşamada. Bir evde anne oğul olarak ortaya çıkıyorlar. Tabi burada bir karmaşa var. Hunter ve Kate hayalet olarak belirirken Robbie adındaki çocuk neyin nesi bir anlam veremiyoruz. Tamam Wyatt yem durumundaki çocuk.

Filmde bu kadar çocuk olunca filmde çocuk eğlenceleri ile dolu oluyor. Bu sırada her şeyin de kameraya laptop yardımıyla alınması alınması oldukça ilginç. Kadın video izliyor bir yandan da kendisini çekiyor. E kardeşim daha sonra o görüntüleri izlemeyeceksen her şeyi neden kayda alıyorsun? Her yerde kamera var her yer çekiliyor en azından kız çekiyor, ortalıkta o kadar olay olmuş bi zahmet baksanız ya görüntülere.

Filmi izlerken bu konulara sinir olmadım desem yalan olurdu. Korkutmanın daha üstünde sıkma, düşündürme vardı. Garaj sahnesi biraz daya iyi düşünülmüş ama tatmin edici değildi. Şu da bir gerçek ki , çocukların performansı büyüklerden daha iyiydi takdir etmek lazım.

Burada da film cadı olayına bağlanmak istenmiş. Muhtemel bir cadı ayini söz konusu karşı evde ama bu ev kimindir ne değildir, zamanında eve polisler gelmiştir, falandır filandır bu konular hakkında açıklama yok. Cinnet geçiren bir anneden bahsedilmekte, buna karşılık küçük çocuğu da kimse yok diye hiç tanımadıkları karşı komşularına verilmekte. Bu nasıl bir saçmalıktır anlayamadım. Hadi çocuğu aldınız insan günlerdir ses çıkmayan annesini merak eder bir arar.

Özetlemek gerekirse, senaryo ve kurgu bakımından çok zayıf bir film Paranormal Activity 4. Gerilim ve korku bakımından kesinlikle tatmin edici değil. Korkutmaktan çok ister istemez güldürüyor. Zaten ses dışında korkutma eylemine giremiyor bile. Seriyi devam ettirmek amacıyla izleyin derim. Aksi taktirde uzak durun.

Yönetmen: 

Senaryo: Christopher LandonChad FeehanOren Peli

Oyuncular:

Alex
Katie
Kristi
Ben
Doug
Holly

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt2109184/

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?