Parasomnia

Sıradaki filmi yazmak için izlenenler klasörümü açtığımda bu filmle karşılaştım. Nedense aklımda film ile ilgili hiç bir şey kalmamış. Biraz görüntülere baktım, ancak yok beyin dağarcığım bu görselliklere hiç aşina değildi. Nedir ne değildir derken internetten konusu okuduğumda karelerden film aklıma yer etmeye başladı.

Dediğim gibi, filmi hatırlamakta zorluk çektim. Aslında buradan filmi özetlemiş oluyorum ki hiç bir işe yaramayan gereksiz bir film. Hiç bir şekilde insanı tatmin etmiyor.

Laura Baxter uyku bozukluğu yaşayan bir genç kızdır. Artık olay bozukluktan öteye geçmiştir. Genç kız hiç uyanmamaktadır. Beslenmesi de sıvı olarak hastanede yapılmaktadır. Bir gün arkadaşını hastanede ziyarete gelen sanat öğrencisi, Danny Sloan, Laura’yı hastahanede görür. Kız ona tanıdık gelmektedir.

Danny, kızın eskiden gördüğü biri olduğunu anlamıştır. Kız da o günden buyana uyuduğu için Danny’i hatırlamıştır. Laura, uyuması haricinde garip rüyalar da görmektedir. Bu rüyalar Laura’nın dengesini bozmuştur. Film ilerledikçe anlarız ki, Laura’nın rüyalarına giren onu kontrol altına almaya çalışan iki koğuş ötede zincirlenmiş şekilde göz altında tutulan psişik bir katildir.

Danny bu olayı keşfeder ve Laura’yı hastaneden kaçırır. Ancak o kaçırır kaçırmaz etrafında cinayetler işlenmeye başlar. Danny bu işi çözmeye kararlıdır ancak katil hastahaneden kaçınca işler iyice karışır.

Dediğim gibi çok karışık ve gereksiz, özelliksiz bir film. Zaman kaybı…

Yönetmen ve Senarist: William Malone

Oyuncular:

Dylan Purcell Danny Sloan
Patrick Kilpatrick Byron Volpe
Jeffrey Combs Detective Garrett
Cherilyn Wilson Laura Baxter

Linkler:

http://www.parasomniamovie.com/

http://www.imdb.com/title/tt0922547/

http://www.sinemalar.com/film/31408/Parasomnia/

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?