Patron Mutlu Son İstiyor

Aslında ‘ten daha iyi filmler bekliyorum ben. Bir önceki filmi olan Sen Kimsin? nispeten bu filmden kat kat daha iyi bir filmdi. Filmin senaryosunu da  yazmış. Bu da Yılmaz Erdoğan’da gördüğüm en kötü senaryoydu. Malum artık herkes biliyor ki öyle basit espriler, alışılmış taklitler, sakarlıklar insanı pek güldürmüyor. Filmde bunlardan fazlası yoktu. Romantik komedi gözü ile de bakarsak film bu konuda da çok tatmin edici değildi.

Tabi kadroda isimler kaliteli olunca ister istemez eleştirinin dozu da artıyor. Çünkü beklenti artıyor. Ama bu filmle beklenti içine girdiğimiz tüm isimler bizi hayal kırıklığına uğratmış. Oldukça düz ve basit bir film çıkmış karşımıza. E film izletmiyor mu kendini izlettiriyor ama bunu kesinlikle Kapadokya’ya ve mekanlara borçlu. Yoksa hikayede adam gibi elle tutulur farklı bir şey yok.

Sinan bir senaristtir. Patronu onu hem kafayı dinlesin hemde yeni bir film yazsın diye Kapadokya’ya gönderir. Sinan Kapadokya’ya vardığında kaldığı otelde otelin de iletmecisi olan Eylül’ü görür ve aşık olur. O dakikadan sonra aklı bir karış havada olan Sinan bir türlü senaryoya başlayamaz. Patronu da onu sıkıştırmaktadır. Bir yandan da Eylül’ü aklından çıkaramayan Sinan onu ayarlamaya karar verir.

Sinan yazacak bir şey bulamayınca da bir tavsiye üzerine bu yaşadıklarını yamaya başlar. Eylül’le de vakit geçirir ama Eylül yakında Sinan’ın pekte anlaşamadığı yakışıklı oyuncu Faruk ile evlenecektir. Sinan tam pes edecekken savaşmaya karar verir. Eylül’ü ayarlayacaktır.

Filmin bonuslarından biri de Erkan Can‘dı. Onu izlemeyeli baya olmuştu iyi geldi. Filmdeki karakterler biraz abartıydı. Mesela Erkan Can’ın canlandırdığı Arif karakteri sürekli kovboy gibi takılıyordu ama nedenini sorgulayan yoktu. Keza araya gereksiz olarak sıkıştırıldığını düşündüğüm tamirci sahnelerindeki karakterler de aynıydı. Hikayede süre dolsun diye yerleştirilmiş sahneler vardı sanki.

Film görsel olarak çok güzelken, bu görselliğe kostüm ve makyaj pek yanaşmıyordu.  sanki çuvalla geziyor gibiydi ve Tolga Çevik’in makyajı ve saçları çok iticiydi. Patron bu kadar iyiyken bu makyajın kötü olması da ilginçti tabi.  Özetlemek gerekirse, kendini izleten ama olmamış bir film Patron Mutlu Son İstiyor.

Yönetmen: Kıvanç Baruönü

Senaryo: Yılmaz Erdoğan

Oyuncular:

Tolga Çevik
Sinan
Ezgi Mola
Eylul
Murat Başoğlu
Faruk
Erkan Can
Arif
Ersin Korkut
Lokman

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt3233224/

http://www.patronmutlusonistiyor.com/

Siz ne düşünüyorsunuz?

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: