Pazar saçmalaması

Yazıya başlarken neler yazacağımı düşünmedim. Sadece üç gün önce son yazıyı yazdığımı görünce bir şeyler yazmam gerektiğini düşündüm. Aklında sıradan her Türk insanı gibi karma karışık.
Güzel pazar günü İstanbul’un yarısından fazlası şehrin uzaklı yakınlı tatil bölgelerine kaçmış genel anlamda tatili eziyete dönüştürurken evde oturmakta ayrı bir sıkıcı.
Nasıl daha az sıkılırım sorsunun cevabını arıyorum. Gazeteler okunacak gibi değil, sosyal mecra zaten azmış. Nasıl yapsak ta sinir olmadan yaşasak diyorum şu ülkede.
Artık propagandaya kadar uzanan paylaşımlardan kimin ne kadar karı var merak ediyorum. Yani ben neden vakti mi gereksiz bir is için harcayayım ki? Reklam kıvamında parti propagandası yapmanın anlamı ne? Tamam iyi ve eğlenceli bir şey olur dikkatini çeker bunu paylaşırsın ama periyodik olarak günde bir kaç defa parti propagandası yapman benim aklıma bu işten iyi para kazanıldığını getiriyor.
Sosyal mecra deyince zaten memlekette boku çıkmış. Kolay para kazanmaya olan merakımız onun bunun reklamları ile para kazanmaya endekslenmiş. Yüksek takipçi sayısına sahip bir çok kişi reklamdan başka bir şey yapmıyor. Zaten alelade dönen reklamlar çabası.
Bir sıkıntı halinde neler yazılabilir? Sanıyorum bu yaz nin ana fikri bu. En son bir arkadaşımla mesajlaştığımda çok hoşnutsuz olduğumdan sürekli yakınlığımdan şikayet etmişti. Tabi kendisinin Hollanda da en mutlu ülkelerden birinde yaşadığını belirtmem lazım sırf kendimi haklı çıkarmak için. Söylediklerinde gerçeklik payı yikta diyemem. Sanki ben ve benim gibiler biraz iki arada bir derede kalmış bir nesiliz. Sanki her şeyi gördük biraz.
Yazının nail devam etmesi ile ilgili pek bir şey gelmiyor aklıma. Sırf yazamıyorum diye film de izlemek istemiyorum. Bir kaç kitap var elimde dolanan onlar da genel olarak göz kapaklarımın kapanmasından başka bir ise yaramıyor. Yirmi dort saatlik günün on sekiz saati uyumak gibi bir eyleme kapılıyorum.
Gökyüzünü görmek büyük bir nimet. En iyisi ona bakmak.

Bu arada bir şeyler yazmak lazım. Densizliğim ve sıkıntım yazamamaktan kaynaklanıyor olabilir. Tabi ona buna bahane bulurken hiçbir şey için çabalamamda çabası. Yattığım yerden ye yapabilirim ki? Çalışmam lazım. Çalışma kavramlarını ayırmam daha doğrusu. Biraz da kendim için çalışmam.

3 Comments

  1. Cüneyt IŞILAK

    lemony snicket benzeri daha önce izlemiş olduğunuz bir film var mı?Bu arada film eleştirilerinizi severek takip ediyorum iyi çalışmalar diliyorum

    • Kişisel Depresyon Anları

      İlginiz için teşekkür ederim. Yüzlerce hatta binlerce film içinden “şu” dur diyemiyorum hemencecik ama eminim ki fantastik etiketi altında vardır. Ancak aklıma gelirse birşeyler emin olun ki bu yorum altına yazarım.

Siz ne düşünüyorsunuz?

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: