Pazartesi Sendromu Kuşağı

Tam bir gerilimli bir sabah oldu. Öncelikle İskenderun’da yapılan katliam sonrasında İsrail’in yaptığı katliam. Katliyamlarla geçen günün sabahı. Ne desek boş aslında. nasıl bir tabir kullanmalıyız. Her biri insanlıktan nasibini almamış mahlukatların neyüdüğü bilmezlerin yaptığı işler. Her biri baskıdan ve soykırımdan bahsederken yaptıkları haklı bir çarpışma mı? Tabi bunların her biri oyun. Bir yerde birilerinin ayaklanmasını istiyorlar ama biz insan olarak bunu yapmayacağız. Ya da nereye kadar yapmayacağız. Hoşgörüde bir yere kadar.
Bu durumda kime saldırmalı… elbette domuzun başına… Hitler’in dediği vukuu buluyor aslında “Bir gün gelecek, öldürmediğim her yahudi için bana lanet okuyacaksınız…” Hitleri devirmekle dünya bir caniden kurtuldu ancak İsrail gibi bir cani topluluğunu başına sardı. Şimdi ne diyeceğimizi nasıl yorum yapacağımızı bilmez bir haldeyiz.
Her ne kadar karşı olsam da bir savaş olabilir varsın olsun ancak böyle kalleşçe vur kaçları, sivillere yapılan saldırıları şiddetle kınıyorum.
Bu zamana kadar bu siyasi içerikli yada şiddet içerikli yazılar yazmazdım ama bundan sonra gidişat bu olacak sanırım…

Bu gün Sabahat Akkiraz’dan bir agıt seçtim…

<

p style=”text-align: center;”>


Yayımlandı

kategorisi

, ,

yazarı:

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?