Penguins of Madagascar

Madagaskar penguenlerini sevmeyen yoktur. Zaten bu sevgi üzerine dizileri de yapılmıştı. Bunu bir çıta daha yükseltip geçtiğimz sene içerisinde filmi geldi. Tabi bende oturup izledim. Zaten diziye de ne zaman denk gelsem oturup izlerdim.

Tabi söz konusu penguenler olunca diyecek çok fazla bir şey bulamıyorum. Zaten aşağı yukarı karşımıza ne çıkacağı belli ve filmde bunu doğruluyor. Ancak gözüme çarpan bir şey varsa ki o da penguenlerimizin biraz yumuşadığıdır. Yani o sert ve ilginç gurup biraz sosyalizmi kenara atmış ve kapitalizme göz kırpmış gibi. Bunu nereden mi çıkardım, tabi ki maymunları çalıştırmalarından.

Animasyon diğerlerinden farklı değil. Yani özel bir teknik kullanılmamış. İzlerken sanki dizinin bir bölümünü izliyormuş hissine kapılmadım desem yalan olur. Sanki tek fark bu bölümün biraz daha uzun olmasıydı. Aksiyonu bol ama kurgusu sıkıntılıydı. Bir kaç bölümü birbirine bağlayalım havası seziliyordu filmde. Yani filme özel olabilecek hiç bir şey yoktu.

Belki de filim farklı kılacak The North Wind takımı ve karakterleriydi, sanıyorum bu şekilde düşünülmüştü ama bu karakterlerin hiç birisi tatmin edici değildi. Bana boş ve gereksiz karakterler gibi geldiler. Dr. Octavius Brine’ın üzerinde biraz daha durabilirlermiş bence ama ona daha az yer ayırmışlar. Aslında keyifli bir karakterdi.

Hikaye ekibimizin çocuklukları ile başlıyor. Acı çeken çocuklukla beraber, ekibimiz bir araya gelince kıtalarından ayrılmak zorunda kalırlar. Bu dakikadan itibaren dörtlü ayrılmaz. Akabinde büyümüş hallerini ve bir sirkten kaçışlarını görürüz. Dedim ya sanki diziler toplamı gibi diye bunu ilk başlarda daha çok fark ediyoruz. Kaçış esnasında ise ahtapot Brine ile tanışırlar. Brine çok zekidir ve dünyayı yönetmek istemektedir bunun için çalışmalar yapar. Tabi bunu penguenlerimiz engeller ama Brine durmaz azmeder ve tüm penguenleri dünyadan silmek için bir plan yapar. Penguenlerimiz ona karşı savaşırken, ortaya çıkan  The North Wind adlı gizli gurupla çalışmak zorunda kalırlar.

Özetlemek gerekirse, sadece penguenler için izlenecek bir film Penguins of Madagascar. Evet, eğlenceli ama öyle diğer filmler gibi defalarca izleyeyim tadını vermiyor. Tabi yine de animasyon severler için izlenmesi gerekenler arasında.

Yönetmen: Eric Darnell, Simon J. Smith

Senaryo: Michael ColtonJohn AboudBrandon SawyerAlan J. SchoolcraftBrent SimonsEric DarnellTom McGrath

Seslendirenler:

Tom McGrath
Skipper
Chris Miller
Kowalski
Christopher Knights
Private
Conrad Vernon
Rico
John Malkovich
Dave
Benedict Cumberbatch
Classified

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1911658/

Siz ne düşünüyorsunuz?

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: