Penthouse

Vasat bir gençlik filmi Penthouse. Adından çağrışım yapacağı gibi öyle erotik bir filmde değil. Gereksiz diyebiliriz film için. Aslında yazmaya gerek var mıydı, tartışılır. Tür olarak komedi diye sınıflanışılmış olsa da bir iki sahne dışında güldürmüyor. Onu da gülümsetiyor olarak değiştirirsek daha iyi olacak.

Kieran, Tyler, Heath küçüklükten itibaren, çok sıkı arkadaştırlar. Tek dilekleri beraber bir çatı katında yaşamaktır. Ne iş yaptığını anlayamadığım Tyler’a bir müzik kalalından büyük tavan arası ev çıkmıştır. Üç arkadaş bu eve yerleşir. Ancak yaptıkları tek şey Parti vermektedir.

Bu üç arkadaştan, en akıllısı gibi gözüken, Kieran ise yazar olma sevdasındadır. Uzun süreli bir ilişkisi vardır. Ona göre her şey güzelmiş gibi gözükse de sevgilisinin isteklerine göre hareket etmektedir. Arkadaşları sayesinde bir şeylerin farkına varır. Tamda sevgilisinin aynı eve çıkma planları üzerine, Kieran arkadaşlarına katılır tabi bu küçük bir krizle birlikte olur. Ancak Kieran yaşadığı evdeki alem ortamına girmez.

İki arkadaştan bahsettik üçüncüsü Heath kendini doktor diye yutturmuş bir hemşiredir. Bunu en yakına arkadaşlarına da yapmıştır. Gerçi bu nasıl yakın arkadaşlıktır ben pek anlam veremedim. Heath’ın, Tyler’dan bir farkı yoktur. Her ikisi de bir baltaya sap olmaz.Zaten aynı kafadandırlar. Heath hastaneye görüşmeye gittiği bir doktorla karmaşık bir ilişkiye başlar.

Bu arada Tyler’ın kız kardeşi gelir. Aklı başında Kieran’ı Tyler, kız kardeşini karşılamak için gönderir. Kız ise Kieran’a çocukluktan beri aşıktır. Evin karmaşası içerisinde birbirleri ile yakınlaşırlar ve birlikte olurlar.  Tabi bu tüm olayları karıştırır. Küçük bir kargaşa olur ev içerisinde. Tabi tatlıya bağlanırda.

Boş senaryosu, oyunculuklarıyla sıradan gereksiz filmler arasında. Film sadece zaman kaybından ibaret diyebilirim.

Yönetmen: Chris Levitus

Senaryo:

Corey Large
Chris Levitus
Dale Martin

Oyuncular:

Rider Strong Kieran
Corey Large Tyler
April Scott Trista
James DeBello Heath
Kaley Cuoco Erica Roc
Mya Mitra

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt0929618/

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: