Percy Jackson Sea of Monsters

Bir önceki film olan Percy Jackson & The Olympians: The Lightning Thief‘den daha sönük olan ilkinin aksiyonuna kıyasla sıkan bir film Percy Jackson Sea of Monsters. Yönetmen ve senarist bu filmle birlikte değişmiş. Yani ilk filme baktığımızda pek bir ortak nokta göremiyoruz filmde.

Yönetmen Diary of a Wimpy Kid‘den tanıdığımız . Senarist koltuğunda ise CSI: MiamiFlashForwardGreen Lantern gibi yapımların senaryolarından tanıdığımız  var. Yönetim ve senaryo kadrosu komple değişen filmin tüm dakikalarına bu değişiklikler yansımış.

Muhtemelen hikayenin sadeliğinden kaynaklı ama bir önceki film kadar akıcı ve ilgi çekici değil film. Tabi aksiyon ve çekicilik pek fazla olmadığından görsellikte çok tatmin edici değil Muhtemelen aynı durum roman içinde geçerli. Yalnız kitabı okumadığım için bu konuda pek yorum yapamayacağım.

Başrol oyuncusu Logan Lerman, The Perks of Being a Wallflower ile güzel bir performans sergilemişti. Hata ondan önce çekilen Percy Jackson filminde de oldukça başarılıydı bu filmde tam anlamıyla oyunculuk konusunda düşüş vardı. Tabi bunu sadece Logan Lerman’a bağlamak olmaz tüm oyuncularda film için bir performans düşüşü vardı. Tabi seriye bağlanmış filmde oyunculuklarda sıradana bağlanmış gibiydi.

Olimposluların toplandığı eğitim kampında sıkıcı sıradan günler yaşanmaktadır Percy Jackson’ın kamptaki başarısız tavırları diğerleri tarafından alay konusu olmuştur. Günün birinde kapları Olimpos’un gardı düşer ve içeriye saldırı olur. Bu saldırıdan onları Percy Jackson kurtarır Ancak Olimpos’un gardı düştüğü için sıradan bir yer olacak ve kampın sakinlerinin güvenliği tehlikede olacaktır. Kampın güvenliğini sağlamak içinse  Altın Yabağı bulması gerekmektedir.

Percy Jackson ve arkadaşları Altın Yabağı bulmak için yola koyulur. Bu sırada üvey kardeşi olan Kyklop çıkar gelir. Bu sakar Kyklop’da Percy Jackson’un ekibine katılır. Grup yolculuğu esnasında bizim Bermuda Şeytan Üçgeni olarak bildiğimiz Canavarlar Denizine doğru yola çıkar. Percy’nin düşmanı ise babasına karşı nefreti ile yola çıkan Hermes’in oğlu Luke’dur.

Tabi final olarak kolay bir şekilde Titan Kronos’u öldürür ve dünyaya kısmen de Olimpos’a barışı getirir. Tabi tüm bu olayların sürekli Amerika’da olması üstüne üstlük Yunan mitolojisinden esinlenmişken benim biraz garibime gitti. Hikayede de aksaklıklar vardı. Kendine güvenmeyen Percy arkadaşlarına ve üvey kardeşine o kadar çok güveniyordu ki anlatamam.

Özetlemek gerekirse olmamış bir devam filmi Percy Jackson Sea of Monsters. Yada daha çok çocuklara hitap ettiğin söyleyeyim. Percy Jackson & The Olympians: The Lightning Thief yediden yetmişe tüm izleyicilere hitap ederken bu filmde alan daraltılmış. Filmin en eğlenceli kısmı ise şüphesiz taksi yolculuğu sahnesi.

Tüm klişe sahneler ve olaylar toplanmış ekstrası olmayan bir film. İzlemezseniz çok şey kaybetmezsiniz. İlkini izlemediyseniz ikincisi için ilkini de izlemeye pek değmez.

Yönetmen: 

Senaryo:   (roman)

Oyuncular:

Percy Jackson
Annabeth
Tyson
Clarisse
Grover
Luke

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1854564/

http://www.percyjacksonthemovie.com/

Siz ne düşünüyorsunuz?

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: