Peu-rin-seu-eui Wang-ja

Araya 2015 yapımı mini bir Kore dizisi sıkıştırayım dedim ve anladım ki Korelilerin mini dizileri pek iyi olmuyor. Bu ikinci mini dizim ve ben yine olan bitene çok fazla anlam veremedim. Dizimizin adı başlıktan da anlaşılabileceği gibi Peu-rin-seu-eui Wang-ja yani Prince of Prince.

Aslında hikayeden çok fazla şey anladığımı söyleyemeyeceğim. Ben mi kendimi veremedim yoksa gerçekten mi anlaşılır değildi bilmiyorum. Dizi 10 bölüm dokuz buçuk dakika. Tabi ufak bir hatırlatmaydı jenerikti derken sekiz dakika gibi bir süre elimizde kalıyor. Bu da ne kadar tatmin edici size bırakıyorum.

Park Si-hyeon uzun süre Amerika’da okuduktan sonra Kore’ye geri döner. Geri dönmesi ile bilikte kız kardeşi Park Yoo-na’yu karakolda bulur. Kız okulda arkadaşı ile kavga etmiş ve karakolluk olmuştur. Bu arada Park Si-hyeon kavga ettiği kızın annesinin kardeşine kötü davrandığını görür. Kadın onu tehdit edince de zengin olan Park Si-hyeon tüm hisselerini kadının kocasının şirketinden çeker ve kadının kocasının şirketi iflas eder.

Daha sonra iki kardeş eve gelir. Park Si-hyeon kardeşinin değiştiğini fark eder odasında girdiğinde ise kardeşinin hayran olduğu bir oyun kahramanının resimlerini bulur. Park Si-hyeon buna çok sinirlenir ve bu şirketi çökertmek için kolları sıvar. Şirketin başında da Lee Mong-ryong vardır. Şirket bilgileri o kadar gizlidir ki Park Si-hyeon çareyi orada çalışmakta bulur. Tabi bu şekilde olaylar gelişir.

Belirttiğim gibi kısa süresinden mi ben mi odaklanamadım bilmem ama bana çok bir şey ifade etmedi. Yönetim ve oyunculuklar klasikti. İyi oyunculuk var diyemeyeceğim. Zaten dizi genelde Kore’de ki müzik guruplarından birilerini barındırıyordu. Yani yüksek dozda Kore hayranı değilseniz size gelecek bir film değil.

Yönetmen: Choi Hyeong-joon, Shin Ju-hwan

Senaryo: Jaea, Kim Min-hye

Oyuncular:

Oyuncular:

Choi Jong-hun Park Si-hyeon
  Lim Yoon-ho Lee Mong-ryong
  Yuna Park Yoo-na
  Son Se-bin Hyang-dan
  Woo Hyeok Bang-ja

Linkler:

http://www.hancinema.net/korean_drama_Prince_of_Prince.php

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: