Pizza

Korku filmi aramalarım esnasında karşıma çıkan Pizza aslında 2012 yapımı olan Karthik Subbaraj imzalı aynı isimli filmin yeniden çevrimi. Yönetmenin isminden de anlayabileceğiniz gibi film bir Hint filmi. Tabi Hint filmi olması, üstüne üstlük korku filim olması iyice meraklandırdı beni. Bundan önceki Hint korku filmi deneyimlerim olumlu gelmişti. Her ne kadar korkutmasa da gerek hikayeleri herekse işlenişi bakımından keyifli yapımlardı.

Pizza için de aynı şeyi söyleyeceğim. Filmin ilk yarısına kadar oldukça sıradan bir korku filmi karşımıza çıkıyor. Ancak Hint filmi öğeleri olması korkutmaktan çok eğlenceli ve keyifli bir izlenim sunuyor. Oyunculuklar Hint filmleri ile eş değer ancak korku filmi olmasından dolayı dans sahnelerine pak rastlamıyoruz.

Benim izlediğim film yeniden çevrim. Akshay Akkineni yönetmen koltuğunda aynı zamanda yeniden çevrimin senaryosu da kendisine ait. Aslında Hint filmlerinde pek rastlanmayacak şekilde senaryo ve yönetim kadrosu az kişiden oluşuyor hatta bu işi sadece Akshay Akkineni üstlenmiş. Ancak iki filmin de IMDB puanına baktığımızda aslında ilk filmin daha yüksek puan aldığını gördüm. Bu da açıkçası ilk film için merakımı biraz daha cezbetti.

Kunal pizzacıda dağıtıcı olarak çalışmaktadır. Karısı ile birlikte sıradan bir hayat yaşamaktadır. Karısının hamile olduğunu öğrenir ve mutlu bir güne başlar. Akşam çıkacakken son bir sipariş gelir ve onu teslim edecekken patronu yanına çağırır ve çikolata dolu bir paketi evine yollar. Kumar eve girdiğinde patronunun karısını delirmiş olarak bulur. Apar topar patronu gelir, yanında hoca gibi bir adamla. Bir türlü ayin yaparlar ve hamile kadının bebeğine bir ruhun musallat olduğunu söyler. Kunal da bu durumdan etkilenir. Kendi çocuğuna da bulaşacağından korkar.

Ertesi gün yine işten çıkacağında bir sipariş gelir. Kunal siparişi alır ve götürür. Oradan da evine geçecektir. Gittiği zengin evde kapıyı hamile güzel ev sahibi açar. Kunal bozuk parası olmayınca biraz içeriye girer. Bu esnada kapı birden kapanır ve Kunal içeride kalır. Evi hanımı da ortada görünmeyince evin üst katına kadını aramaya çıkar. Bu arada evde garip şeyler olmaktadır. Kunal evin içerisinde kadını ararken onu yatak odasında ölü bir şekilde duvara aslı bir halde bulur.

Odaya ikinci girişinde ise ceset yerinde yoktur. Üstüne üstlük tüm dışarı aramaları sonuçsuz kalır. Karısına da ulaşamaz, ulaşır konuşamaz. Üstüne üstlük kadının kocası da gelir ve kapıya dayanır. Karısının aldattığını düşünür. Kunal durumu anlatmaya çalışır ama adam anlamaz. Zaten adam bir süre sonra evde belirir ve onu öldürmeye çalışır. Kunal kendini zar zor dışarıya atar. Onu yolda diğer pizza dağıtıcısı arkadaşları yakalar. Durumu onlara izah eder. Eve gidince karısını da bulamaz. Polise haber verir ama karısı Nikita’dan haber almaz. Polise haber verir arar hiç bir iz bulamaz. Pizza dükkanında ölü gibi dolanır artık diğerleri de ondan korkmaya başlamışlardır.

Filmin ilk yarısı bu şekilde gidiyor. Kunal’ın patronunun Kunal’a verdiği paketin peşine düşmesi filmin akıcılığını da değiştiriyor. Eğlenceli bir ilk bölümün arkasından ikinci bölümde ters köşe yapıyor. Bence filmin izlenmesi için en büyük etken de bu finalinin sürpriz. Teknik açıdan eksikler mevcut tabi ki ancak Hint filmlerinde bu hususu çok göz önünde bulundurmuyorum.

Özetlemek gerekirse, keyifle izlenecek bir film Pizza.107 dakikalık süresiyle de film sıkmadan ilerliyor. Ben orijinal filmi merak etsem de bu filmde keyifle izlenebilir. Filmin en büyük özelliği de 3D olmasıymış aslında o şekilde izleyip deneyimlemek gerekirmiş ama olmadı.

Yönetmen: Akshay Akkineni

Senaryo: Akshay Akkineni, Karthik Subbaraj (hikaye)

Oyuncular:

Akshay Oberoi
Kunal
Parvathy Omanakuttan
Nikita
Dipannita Sharma
Arunoday Singh
Rajesh Sharma

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt3794302/

http://en.wikipedia.org/wiki/Pizza_(2014_film)

Siz ne düşünüyorsunuz?

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: