Polenezköy’de bir yer…

Hafta sonu hava güzel, ne yapmak lazım diye sordum kendime. Zaten evde oturmaktan içimiz şişmiş kış gününün sıcak zamanlarını kaçırmamak için bir yerlere gidelim dedik. Söylemesi ayıp tam mangal vakti. (Bu yemeklerin sonu ne olacak bilmiyorum!) Ne yapalım nereye gidelim derken aklımıza en yakın olarak Polenezköy ve Akbaba köyü geldi. Akbaba’ya zaten sık sık gidiyoruz. Polenezköy acaba kalabalık mı olur dedik ve koyulduk yola. Mangal olsun dedik ya (sadece yiyeceğiz) çıkmadan önce de küçük bir araştırma yaptık.

Gurmelerimizden biri bu mekana gitmiş ve köftesini çok övmüş. Biz de onun izinden gidelim dedik ve Polenezköy’ün 2,5 km kadar ilerisinde bulunan Dereli Vadi Restorana doğru yola çıktık. Kış olması ve birim gidiş saatimizin ikindiye gelmesi sebebi ile restoranda kimse yoktu. Dışarısının tadilat sebebi (bir kaç gün önceden yağmurluydu da) ile kapalı olduğunu içeriye geçmemizi söylediler.

İçeriye girdik ve bir masaya oturduk. Yanımızda bir şömine vardı ama ne yalan söyleyeyim şömine kendini ısıtıyordu sadece. Klasik restoran siparişimiz olan ortaya meşhur olan köftesi ve prizola karışık istedik. Yanına bir salata ve yoğurt ile birlikte.

Yoğurt oldukça güzeldi. Salata da hafif açlığımızı geçiştirmeye yetti. Nihayetinde ana yiyeceklerimiz de geldi. Köfte güzeldi ama pirzola için aynı şeyi diyemeyeceğim. Biraz yağlıydı ama et öyle ağzınızda büyüyüp gitmiyordu. Biraz daha az yağlı olsa lokum gibi diyebilirim eti için. Köfte güzeldi. Elbette yediğim en güzel köfte değildi ama bir sıralamaya da girerdi.

Aslında mekana bahar ve yaz döneminde gitmek lazım. Gerçi kalabalık olur ama o dönemde daha iyi olacağını düşünüyorum. İki kişi için 165 tl gibi bir rakam ödedik. Yediğimizin lezzetine göre kıyaslarsak ödediğimiz ücreti aslında normal. Nice kötülerini çok daha pahalıya yedik.

Piknik için, gidilebilir bir yer.

http://www.derelivadi.net/

https://tr.foursquare.com/v/dereli-vadi-restaurant/4fccaaa9e4b0c30c4b322728

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: