Puss in Boots

Eğlenceli bir animasyon Puss in Boots. Tabi benim gibi animasyonlara meraklıysanız bu filmden de zevk alacaksınız. Tüm bunların haricinde aslında filmin ne kurgusu ne de hikayesi tatmin edici. Hikaye basite indirgenmiş. Diyaloglar da keza öyle. Bu sebepten dolayı film daha çok çocuklara hitap ediyor. Hikayenin ve karakterin derinliğine bakmadığımız zaman film oldukça eğlenceli geçiyor.

Ancak kurgu kimi zaman çıkmaza giriyor. Üç ayrı hikaye film içerisinde son buluyor. Ancak bu sonlar sanki filmin sonu olacakmış gibi hissettiriyor bize. Bu da kafadaki soru işaretlerinin çoğalmasına sebep oluyor. Bir kedinin konuşması, bir yere kadar, kabul görebilir ama bir yumurtanın konuşması filmin inandırıcılığının kaçtığı hissi uyandırdı bende. Zaten yumurta da antipatik bir tipti. Pişirip, pişirip yiyeceksin yada üzerine basacaksın o cinsten yani.

Çizmeli Kedi zenginden alan fakire dağıtan bir hırsızdır. İki azılı hırsızın şehre geldiğini öğrenir. Bu azılı hırsızlarda sihirli fasulyeler vardır. Çizmeli Kedi bu fasulyelerin başa bela açacağını düşünerek onları ondan çalmaya çalışır. Ancak bir başka kediyi onları çalmak üzere görür. İki kedi arasında kovalamaca başlar. Mekana gittiğinde ise Kitty adlı kedinin Humpty Dumpty adındaki yumurtaya çalıştığını öğrenir.

Yumurta ile Çizmeli Kedi aslında aynı kişi tarafından aynı yetimhanede büyümüşlerdir. Yumurtanın eskiden beri tek amacı sihirli fasulyeleri bulmaktır. Şimdi de onları iki azılı suçludan çalmak için Çizmeli Kediden yardım istemektedir. İkisi aslında geçmişte çok iyi dostturlar. Ancak Yumurta suç işlemeye başladığında araları açılır. Yumurta bir banka soyma işine Çizmeli Kediyi de sokar. Kaçarlarken Yumurta yakalanır ve hapse atılır.

Bu küçük ekip fasulyeleri çalar ve onları diker. Fasulyeler gök yüzüne uzanır. Buraya çıkarlar ve altın yumurtlayan kazı bulurlar. onu dünyaya getirirler. Kazın yumurtalarını herkese dağıtırlar hepsi mutlu olmuştur. Ancak yumurtanın amacı Çizmeli Kediden intikam alıp onu içeri attırmaktır. Onu suçlu gibi gösterir. Bu arada minik kazın annesi dev kaz yavrusunu kurtarmak için kasabaya dalar. Kasabayı kurtaracak kişi yine Çizmeli Kedidir.

Boş zamanda çok şey beklemeden izlenebilecek bir film. Belirttiğim gibi biraz çocuksu. şöyle filmi düşündüğümde kedilerin toplanma alanı – barı orada yapılan müzik ve kediler aklımda filme dair kalan güzel şeyler. Vaktiniz varsa izleyin derim.

Yönetmen: Chris Miller

Senaryo: Charles Perrault (karakterler), William Davies (hikaye), Brian LynchTom Wheeler

Seslendirenler:

Antonio Banderas Puss in Boots
Salma Hayek Kitty Softpaws
Zach Galifianakis Humpty Dumpty
Billy Bob Thornton Jack
Amy Sedaris Jill
Constance Marie Imelda

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt0448694/

http://www.pussinbootsthemovie.com/

Siz ne düşünüyorsunuz?

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: