Pyaar Impossible

2010 yapımı bir güzel ve çirkin hikayesi Pyaar Impossible. Tabi günümüzde geçtiği için biraz daha çağdaş bir film. Aslında şöyle bir masaya yatırdığımızda klasik Amerikan romantik komedilerinden pek bir farkı yok. Konu gelişme diyaloglar hiç bir şey yenilik katmamış. Hint filmi olması için müziklerin ve dansların olması şart bilirsiniz ki. İşte bu noktada Pyaar Impossible Amerikan yapımlarına benzediğini gösteriyor. Evet elbette müzik var ancak daha herkesin anlayabileceği türden ve danssız.

Abhay üniversitenin ilk yıllarından beri, okulun en güzel kızı olan Alisha’ya aşıktır. Ancak ona bir türlü açılamaz. Alisha bir gün kendini kanıtlamaya çalışırken göle düşer onu kurtaran sürekli etrafında dönen Abhay olur. Abhay’ı Michael Jackson’a benzetmem dışında bildiğiniz inek bir öğrenci. Bu arada belirtmeliyim ki her iki ailenin de durumu iyi. Abhay, Alisha’yı kurtarır kurtarmasına ama, hiçte öyle bilindiği gibi Alisha’nın beyaz atlı prensi olmaz. Hatta Alisha’nın onu kurtardığından haberi bile olmaz. Alisha’nın babası kızını daha iyi yerlerde okutmak için başka bir üniversiteye alır ve bu olay Abhay’ın Alisha’yı son görüşü olur.

Aradan yıllar geçer, Abhay hala Alisha’yı unutamamıştır ancak nerede olduğunu bilmez. Üniversite yıllarından beri üzerinde çalıştığı projesini de bitirmiştir sonunda. Tüm işletim sistemlerini bir arada kullanabilen bir program. Bu bilgisayar dünyasında büyük bir gelişmedir. Abhay programını, satmak için Sidhu diye bir şirket temsilcisi ile görüşür. Ancak görüşme beklediği gibi gelişmez. Memleketindeki bir bilgisayar firması ile görüşmeye gider. Programını onlara gösterir. Ancak onlar yaptığı programın daha önce Singapur merkezli bir şirketin yaptığını ve yakında tanıtıma gireceklerini söylerler. Abhay ismine kadar aynı olan programın kendisinin olduğunu iddia eder ancak kimseyi inandıramaz.

Abhay olayı biraz düşündüğünde ve sisteminin loglarını incelediğinde, Sidhu’nun programını kopyaladığını fark eder ve yolunu Singapur’a programını ve Sidhu’yu bulmaya gider. Şirket kapısından girdiğinde Sidhu’yu sorar ancak kimse böyle bir kişiyi tanımamaktadır. Ancak şans ona gülmüş eski aşkı Alisha’yı görmüştür. Bir gün onu takip eder ve evini öğrenir. Görür ki Alisha’nın bir kızı vardır.

Abhay dadı avcısı Alisha’nın kızını görünce şok olur. Kız tam bir felakettir ve hiç bir dadı ona dayanamamıştır. Artık aracı kurum bile pes etmiştir. Abhay cesaretini toplayıp Alisha’nın kapısını çaldığında, Alisha onu dadı sanar ve içeri alır. Şimdi küçük canavarla Abhay uğraşmak zorundadır. Başta olaylar zor gözükse de ikisi de birbirine alışır. Çok iyi arkadaş olurlar. Bu arada Abhay programına ulaşmak amacıyla şirkette küçük yarı zamanlı bir işe başlamıştır.

Abhay tüm ev işlerini yapar, çocukla ilgilenir. Alisha da onu dadı olarak gömüştür. Abhay bir türlü gerçek kimliğini söyleyemez. Bu arada Sidhu ortaya çıkar ancak Varun adındadır. İşin kötüsü Alisha’ya da asılmaktadır. Abhay’ın durumu kurtarması gerekmektedir.

Söz konusu Hint filmi olunca anlatmakla bitmiyor. Uzun süresi içerisinde o kadar çok olay oluyor ki toplamaya çalışmanız bile böyle uzun uzun yazmanıza sebep oluyor. Bu anlattıklarım daha filmin yazısı diyebilirim. Abhay, filmin sonunda tüm amaçlarına ulaşıyor ancak bu biraz sancılı oluyor. Sancılı ve eğlenceli. Film 140 dakikalık uzun süresine rağmen eğlenceli ve akıcı, aynı zamanda klişeler topluluğu. İzlenebilir durumda.

Yönetmen: Jugal Hansraj

Senaryo:Uday Chopra, Anvita Dutt Guptan

Oyuncular:

Uday Chopra Abhay ‘Froggy’ Sharma

Priyanka Chopra Alisha Merchant

Dino Morea Sidhu / Varun Sanghvi

Rahul Vohra C.P.

Linkler:

www.pyaarimpossible.in/

http://www.imdb.com/title/tt1351224/

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: