Raf

Ne kadar oldu aynı şarkıyı defalarca dinlemeyeli? Kesin cevap vermeyeceğim sayılı sorulardan biri bu. Hatta hazır cevaplığımı kullanıp, dilin esnekliğinin ardına saklanıp kaçamayacağım yegane soru? Belki ‘neden’ sorusuna daha kolay cevap verebilirim. 

Neden artık bir şarkıyı defalarca dinlemiyorum? Şarkıların kalitesizliği mi sebep? Belki evet, belki de atmaktan başka bir işe yaramayan bağrımdaki taşla alakalıdır. Yerleştireli çok oldu demek hatırlamadığıma göre. Hatırlasam belki bir görev olmaktan çıkardı içinde barındırdıklarım. 

Uzaktan izlediğim bir karakter gibi görüyorum bazen kendimi. Kimsenin bana yakıştırmadığı şeyleri yapıyor,  lafları ediyorum. Bazen ben bile bu ben miyim diye hatırlamıyorum kendime. Küçük bir kavanozun içine kapatılmış, bir bakışta birbirinden ayrılmayan karıncalar gibiyim. Hepsi benim ama bir o kadar da değil. Küçük bir dünyaya sıkıştığım aşikar. 
Dalgaların yüzüme çarptığı gerçekliklerle yüzleşmek istemiyorum artık. Çok mu zor bir deriyi yüzmek ardında bırakmak,  bu kadar soğukken hayata? 

Aniden değişeceğini beklerken… 

Siz ne düşünüyorsunuz?

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: