Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution hakkında ne yazsam bilemedim. After Life için zaten işe yaramaz demiştim. Bu film için de farklı bir şey söylemek gelmiyor içimden. Tamamen serinin adına güvenerek nasılsa izleyen olur amacı ile yapılmış. Senarist ve yönetmen Paul W.S. Anderson ilk üç filmin güzelliğine sığınmaya devam ediyor.

Bir önceki filmde olduğu gibi bu filmde de bir konu yok. Alice’in hapishaneden kaçmasını hesaba katmasak. Ancak bir buçuk saat boyunca bunu izlemekte sıkıyor. Zaten filmin açılışı bir önceki filmin bitişi oluyor. Ama neyin nasıl olduğunu anlamam hayli uzun sürdü. Hikayeleri birleştirme konusunda oldukça başarısız bir seri.

Bir mekanda aksiyonun dibine vuruluyor. Bu arada hikaye kendi içinde de çelişkide. Klonların cirit attığı yerde artık kim ne kestiremiyorsunuz. Muhtemel bu film bir sonraki filme zemin hazırlıyor ama ne nerede kaldı ne bitti hiç bir fikrim yok. Bir önceki filmde düşman olan Albert Wesker’in şimdi insanlığı kurtarmak için çalışmaya başlaması bana oldukça mantıksız geldi. Bir sonraki filmde Albert Wesker’in Alice’i satacağını düşünüyorum.

Hikayeyi özetlemek istiyorum ama nasıl olacak düşünceler içerisindeyim. Alice büyük bir deney alanında test için tutulmaktadır. Burada diğer özgürlük ekibi ile buluşacaktır. Bulundukları yerde her kubbe başka bir şehri temsil etmektedir. Alice şehir şehir gezer ve buradan çıkmaya çabalar. Tabi yanında birileride vardır. Bu arada Şemsiye şirketi balındaki yapay zeka da onlara bin bir türlü zorluk çıkarır.

Film aksiyonun dibine vuruyor. Ama artık ezberlediğimiz gözümüz kapalı sonunu getireceğimiz aksiyon sahneleri bizimle. Artık o kadar abartılmış ki pes diyoruz. Rain’in klonu kendine ilacı enjekte edince güçlü kuvvetli ölümsüz gibi bir şey oluyor. Silahların birle öldüremediği bu kadınla yumrukla dövüş etmenin amacı nedir çözemedim. Tabi ki amaç aksiyon. Birde kırılan kaburgaları görüyoruz iyi hoş biri ölürken  diğeri neden ölmüyor o da ayrı konu. Alice’in gücü var mıydı, yok muydu o da ayrı bir konu. Ben sanki tüm olay bittikten sonra gücü geri verildi diye hatırlıyorum. Bu durumda Alice güçsüz bile baya güçlüymüş onu anladım.

Özetlemek gerekirse, kesinlikle tatmin etmeyen bir film Resident Evil: Retribution. Ancak aksiyon sahneleri sebebi ile izlenebilir.Tabi filmin izlenmesi için en büyük sebeplerden biri de yine Milla Jovovich. Ek olarak, Michelle Rodriguez var sefer.

Senaryo – Yönetmen: Paul W.S. Anderson

Oyuncular:

Milla Jovovich
Alice
Sienna Guillory
Jill Valentine
Michelle Rodriguez
Rain
Aryana Engineer
Becky
Bingbing Li
Ada Wong
Boris Kodjoe
Luther West

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1855325/

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: