Özgeçmiş

Resül Efe

1980 yılında Samsun’un Bafra ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. Küçük yaşta okumaya ve yazmaya başladı. Keyif aldığı bir başka şey ise teknolojiydi. Daha sonra öğrenimini bu yönde sürdürdü ve profesyonel hayatına bu şekilde devam etti.

Üniversite dönemlerinde arkadaşları ile birlikte fanzinler çıkardı. Dergi hazırlıkları yaptı. Ancak hiç birisi uzun süreli olmadı. Bir dönem ekip arkadaşları ile birlikte kısa film çekmeye başladı ancak o da dergi ve fanzinlerin kaderini yaşadı.

En uzun işi 2006 yılında başlamış olduğu Kişisel Depresyon Anları adlı kişisel blogu oldu. Blog Macerası hala devam etmekte.

Bir süre sonra normal yaşantısından sıkılmaya başladığında “yazmak” hobiden daha ağır basmaya başladı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Akşam Okulu Yaratıcı Yazarlık Kursu’na katılarak yazım teorisi ve pratiği konusunda eğitimler aldı.

2020 yılında Edisyon Kitap’tan Bir Sonraki Ölüme Kadar adlı kitabı yayımlandı. Daha sonra iki yıl boyunca Öykü Gazetesi yayın kurulunda yer aldı. Çeşitli mecralarda röportajları, B-Movie ve Gore sineması hakkında yazıları yayımlandı. Bu iki tür üzerine atölyeler yaptı.

Şu sıralar yeni kitabı üzerinde çalışıyor.