Robbers

KBS’nin 2007’de yaptığı bir dizi Robbers. Tamamıyla diziler arasından dizi seçerek izlediğim bir dizi. Yani izlenecek K-Dramalar çok birikmiş hatta yığılmış,  arasından bir tanesini çekmek gerekiyordu ve kura çektim bu dizi çıktı. Başladık diziyi izlemeye sonra fark ettim ki dizide oynayan kız, Lee Da Hae. Eh severiz kendisini. Bu dizi de de o sevimli komik kız tiplemesinden çıkmış bildiğin güzel kadınsı biri çıkmış ortaya bilhassa bayıldım diyebilirim…

Bu hevesle başladık diziyi izlemeye. Jin Dal Rae yirmi beş yaşlarında olmasına rağmen beş yaşında bir kızı vardır. Kocasını ise bir dağ gezisinde kaybetmiş ve kızını kocasının annesi ile birlikte büyütmüştür. Beş senedir de üçü birlikte yaşamaktadır ve hayatlarından oldukça memnundurlar. Ancak annesi Lee Soon-seob gelinin genç yaşında yalnız kalmasını istemez ve ona sürekli evlilik randevuları ayarlar.

Kwon Oh Joon ise kadınları baştan çıkartıp onları dolandıran bir zamparadır. Filmin açılışını da zaten Kwon Oh Joon ile yaparız. Kwon Oh Joon mafyadan aldığı parayı geriye ödeyemez ve organları ile tehdit edilir. Kwon Oh Joon’un kısa zamanda para bulması gerekmektedir. Etrafta dolandırabileceği zengin kızlar aramaya koyulur.

Jin Dal Rae ise yine bir buluşmada zengin yaşlı bir adam ile tanışır. Adam onu çok sever ancak Jin Dal Rae aradaki yaş farkını söyler ancak adam bir süre sonra oğlunun olduğunu ve onunla evlenmesini istediğini söyler. Yaşlı adam çok zengindir, oğlunu çok katı, duygusuz olarak yetiştirmiştir. Yaşlı adamın baskıları ile Kim Jin-goo, Jin Dal Rae ile tanışır.Kim Jin-goo başta bunu zorunluluk olarak yapsa da, zamanla hissedemediği duyguları hissetmeye başlayarak Jin Dal Rae’e aşık olur. Aynı zamanda Jin Dal Rae’nin küçük kızı ile de çok yakın arkadaş olmuştur.

Jin Dal Rae’nin hayali ise annesi ile birlikte bir kafe açmaktadır. Bunu bir kafede konuşurken elinde paranın olduğunu söyler. O esnada Kwon Oh Joon ise yanından geçmektedir. Tam aradığı paralı bir kızı bulmuşken taarruza geçer. Yapması gereken Jin Dal Rae’i kandırıp parasını almaktır. Buna muaffakta olur, ancak o da Jin Dal Rae’den hoşlanmıştır. Parayı geri getirir. Bu arada iki adam rekabete girişmiştir. Kim Jin-goo aslında Kwon Oh Joon kim olduğunu ortaya çıkarır. İkisi arasında soğukluk olur ancak Jin Dal Rae’de Kwon Oh Joon’a aşık olmuştur. Onu affeder ancak hayatını değiştirmesi koşuluyla onu kabul eder.

Kwon Oh Joon geçmişte dolandırdığı herkesten özür diler. Araları iyi olmuştur. Kim Jin-goo ise bu duruma çok üzülür artık babasına karşıda asabi olmuştur. Yaşlı adam tüm olanı bilmektedir. Hatta Kwon Oh Joon’un borçlu olduğu tefeci de bu yaşı adamdır. Kızdan ayrılması için ona para teklif eder. Oh Joon kabul etmeyince ona temiz bir dayak atar. Kwon Oh Joon şiddetli baş ağrıları çekmektedir. Dolandırdıklarından biri doktor olunca ondan özür dilemek için hastaneye gider. Bu arada birde beyin filmi çektirir ne alakaysa. Doktorun eline film geçince de Oh Joon’u arar. Kafatasında bir çatlak vardır ve kısa süre ömrü kalmıştır… Bunu duyduğunda ise Jin Dal Rae’yi yine dul bırakmamak için ondan uzaklaşır. Aradaki çekişmeler, yan karakterleri dizide izleriz.

Genel olarak baktığımda dizinin müziklerinden başka, başka yerini beğenmedim. Çok sıradan konu işleyiş, tek düze devam eden bir dizi. Sürekli bir aksiyon bekliyorsunuz ama hiç bir şey olmuyor. Dizi başladığı gibi başlıyor ve bitiyor. Oyunculuk sıradan. Yani diziye bağlanmak için bir sebebiniz yok ancak başladım bitireyim diye izliyorsunuz. Boşuna zaman kaybı diyebilirim. Ancak belirtmeliyim ki Jin Dal Rae’nin kızı rolündeki Jang Yoo-jin’e bayıldım birde Kim Jin-goo gerçekten orijinal bir karakterdi. Bana sorarsanız izlemeyin derim…

Yönetmen: Yoo In-sik

Senarist: Kim Gyoo-wan

Oyuncular:

Jang Hyeok Kwon Oh-joon

Lee Da-haeJin Dal-lae

Kim Jeong-tae – Kim Jin-goo

Kim Hae-sookLee Soon-seob

Hong Kyeong-inKim Man-doo

Kim Hwan-hee – Jang Yoo-jin,,

Linkler:

http://www.hancinema.net/korean_drama_Robber.php

http://tv.sbs.co.kr/bulhan/

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?