Romaenseuka Pilyohae

İngilizce adı I Need Romance olan Romaenseuka Pilyohae (로맨스가 필요해) Güney Kore tvN kanalında 2011 yılında yayınlanan dizilerden biri. Dizi biraz Sex And The City uyarlaması olsa da kendi çapında özgünlüğü diziyi izlenilir kılıyor. Zaten izlenmesi için Kore dizisi kafi. Ancak doğrusunu söylemek gerekirse ben diziyi izlerken pek haz almadım.

Dizi klasik Kore dizilerinin senaryo akışına sahip. İşler karışır sonra toparlanır ve sonra bir kez daha karışır. Hikayenin on altı bölüm olması olayların akışı tek bir noktada yoğunlaşıyor. Yani tüm olay bir hikayeden ibaret bu da senaryonun bir yerde sıkışması aynı şekilde sıkışmasına sebep oluyor.

Hikaye Sun Woo In Young, Park Seo Yeon ve Kang Hyun Joo adında üç arkadaşın başından geçenlere odaklanıyor. Tabi daha çok hikayenin anlatıcısı da olan Sun Woo In Young’un başından geçenleri anlatmakta. Sun Woo In Young, uzun yıllar boyunca Kim Sung Soo ile birliktedir. Altı yılı devirmişlerdir. İyi kötü günleri beraber geçmiştir. Ancak Kim Sung Soo ünlü bir yönetmen olduktan sonra, Sun Woo In Young’yu Yoon Kang Hee ile aldatır. Bunu öğrenen Sun Woo In Young, Kim Sung Soo’yu terk eder. Bu arada  çalıştığı yerde Bae Sung Hyun ona aşık olur ve onunla birlikte olmak ister. Bu sırada Bae Sung Hyun çalıştığı otelin varisi çıkar. Ancak Bae Sung Hyun iş sebebi ile beraber olduğu Japon bir kızla nişanlıdır. Sun Woo In Young iki erkek arsında gelip gider.

Park Seo Yeon ise arkadaşların içerisinde en hovardası, en çılgınıdır. Sürekli erkeklerle beraber olur ve kimseye bağlanmaz. Arkadaşlar arasında en sivri konuşan ve en duygusuz, mantıklı düşünendir. Dizi boyunca gelgitler yaşamasına rağmen yine olduğu gibi dik kendinden emin kalır.

Kang Hyun Joo ise başarılı bir avukattır. Aile baskısı biraz fazladır. Erkeklerle ilişkisi fazla değildir hatta hala bakiredir. Evleneceği gün sevgilisi onu terk eder ve düğüne gelmez. O da rezil olmamak için kendisine evinin sokağında pinpon salonu olan bir adamdan yardım alır. Adam Kang Hyun Joo’dan hoşlanmaktadır ancak bunu söyleyemez. Sosyal kimlikleri biraz farklıdır. Buna rağmen ikili birbirinden hoşlanır ve beraber olurlar ancak bu pek kolay olmaz.

Dizi pek erkeklere hitap etmemekle birlikte, izlediklerim içinde sevişme ve öpüşme sahneleri en fazla olan diziydi. Hikaye çok fazla dikkatimi ekmedi diyebilirim. Bölümler o kadar sürükleyici değildi. Yani dizinin sonunda bir sonraki bölümü izlemek için bir merak uyandırmıyordu. Yine bazı sahnelerde devam sorunu olsa da bunu çok dert etmedim.

Oyunculuklar standarttı. Ne çok iyi ne çok kötü. Karakter analizleri fena yapılmamıştır. Dizi beni çok tatmin etmedi diyebilirim. Özetlemek gerekirse izlense de olur izlenmese de olur kıvamında bir diziydi.

Yönetmen: Lee Chang Han

Senaryo: Jung Hyun Jung

Oyuncular:

Jo Yeo Jung  Sun Woo In Young
Kim Jung Hoon Kim Sung Soo
Choi Yeo Jin Park Seo Yeon
Choi Song Hyun Kang Hyun Joo
Choi Jin Hyuk Bae Sung Hyun
Ha Yun Joo Yoon Kang Hee

Linkler:

http://wiki.d-addicts.com/I_Need_Romance

http://kojaproductions.wordpress.com/2012/03/10/i-need-romance/#more-11606

Siz ne düşünüyorsunuz?

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: