Romaentik Aillaendeu – 로맨틱 아일랜드 – Romantic Island

Efendim bu kadar güzel bir reklam filmi olamaz. Tabi bu televizyonlarda yayınlanan reklam filmlerinden değil ama filmden bazı bölümleri aldığınızda çok güzel reklam kareleri çıkartabilirsiniz ortaya. Yani hakkı verilmiş bir yaz filmi var karşımızda. Gerek kamera açıları, gerekse geçişler olsun yönetmeni tebrik etmek lazım. Sıkılmadan izleyebileceğiniz bir film. Ancak filmin en kötü tarafı ise şu sıcak döneminde beyaz kumsalı görüp masmavi su atlayamamaktır ki başlı başına bir sorun…

Tatile gidemiyorum ya sitem ediyorum burada. Neyse biz filmimize dönelim.

Film 3 çift yani 6 kişinin başından geçen hikayeyi anlatıyor. Bu altı kişi içerisinde sadece bir çift var. Diğer ikisi ise Romantik Adamızda tanışıp kaynaşıyorlar… Karakterlerimizi şöyle bir tanıyalım.

Bir fakir ama hayata umutla sarılmış biri olan Soo-Jin ailesine iş için gittiğini söyleyerek biriktirdiği para ile hayatında ilk kez bir tatile çıkar. Tanıdığı kimse yoktur, yanındaki iş arkadaşı ise adaya iş için geldiğinden dolayı onunla da pek takılamaz. Elinde tur kitabı koca adayı tek başına dolaşır durur..

Jae-Hyuk  ise soğuk, içine kapanık zengin bir iş adamıdır. Uzun zamandır görüşmediği babasının ölüm haberini alınca adaya gelir. Gizlice babasının cenazesine katılır.

Bu çiftin tanışmaları Soo-Jin’in otel lobisinde Jae-Hyuk’tan resmini çekmesi ile başlar. Daha sonra Jae-Hyuk, Soo-Jin’e üvey kardeşi ile konuşmasını teklif eder. Soo-Jin bunu kabul eder ama akabinde Jae-Hyuk’un verdiği parayı almaz. Aralarında bu iekilde bir arkadaşlık başlar. Daha sonra da Jae-Hyuk, Soo-Jin’e tur rehberi olmasını teklif eder. Her yere beraber gideceklerdir.

Ünlü bir pop star olan Ga-Young artık içinde bulunduğu ortamdan sıkılmıştır. Ani bir kararla kimseye haber vermeden Ülkeyi terk eder ve bu adaya gelir.

Jung-Hwan ise iş bulma sorunlu bir geçtir. Nereye gitse tüm görüşmeleri başarısız geçmiştir. Para kazanmak için küçük bir markette çalışmaktadır. Bir gün arkadaşına uyar ve tüm biriktirdiği parasıyla tatile çıkar. Ayrıca sevgilisi onu yeni terk etmiş ve bunalımdadır.

Bu çift ise uçakta tanışırlar. Ga-Young, başlarda Jung-Hwan’ı hizmetçisi gibi kullansa da sonra aralarında bir elektriklenme olur. Sorası malum tabii ki…

Son çiftimiz ise Joong-Sik ve Yoon-Suk’tur. Joong-Sik beyninde tümör olduğunu öğrenmiştir ve bunu karısına söyleyemez. Bu zamana kadar hiç ülke dışına çıkmamışlardır ve karısına tatile çıkmayı teklif eder. Joong-Sik asıl amacı tatilde intihar etmektir. Çünkü gezi sırasında yaşanan ölüme tur şirketi yüklü bir para vermektedir. Joong-Sik’in intihar denemeleri bir türlü başarılı olmaz. Bunun üzerine bir kiralık katil tutar. Daha sonra intihardan vazgeçer ancak katiline ulaşamaz bir türlü.

Tabi bütün karakterlerin aynı tur şirketinde olması biraz daha hikayeyi iç içe geçiriyor. Mesela katile giden resimler… Bu üç erkek…

Tabi şimdi ayrıntıya girip filmin tadını kaçırmak olmaz.

Yönetmen Kang Cheol-woo (강철우)

Senaryo Lee Jeong-sub (이정섭)

Oyuncular

Lee Seon-gyoon 이선균 Kang Jae-hyeok

Lee Soo-kyeong 이수경 Choi Soo-jin

Lee Min-ki 이민기 Lee Jeong-hwan

Yoo Jin 유진 Yoo Ga-yeong

Lee Moon-sik 이문식 Park Joong-sik

Lee Il-hwa 이일화 Lee Yeon-sook

Linkler

http://asianmediawiki.com/Romantic_Island

http://www.hancinema.net/korean_movie_Romantic_Island.php

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?