Sabit Kanca 2

İlk film sebebiyle ikinci filmden de pek bir şey beklemiyordum aslında. Yine evde ses olsun, ilkini seyrettik bari ikincisini de seyredelim diye oturdum başına. Açıkçası bu filmde beni tatmin etmedi. Öncelikle ilk filmde olmayan konu kavramını bu filmde oturtmaya çalışmışlar. Bu sebeple karşımıza hazır cevap olarak çıkan Sabit Kanca bu yönüyle biraz daha sönük kalmış.

Filmde bir konu olsun diye hareket edince seçilen konu bir mahalle komedisi üzerine olmuş. Evet film zaman zaman güldürdü ama yine tam bir bütün olacak seviyede değildi. Yine skeçlerin birleştirilmesi ile oluşturulmuş bir film vardı karşımızda.

Hazır cevap, sürekli mantıklı düşünen Sabit Kanca gitmiş yerine daha duygusal bir tip gelmiş. Bir nevi karakter evrim yaşamış. Açıkçası bu durum benim pek hoşuma gitmedi.

Sabit Kanca’nın ev sahibi, bir televizyon programına izleyici olarak katılan Rencide Posuk’u beğenir. Onunla tanıştırması için de Sabit Kanca’ya baskı yapar. Ev sahibine borcu olan Kanca onunla pazarlık yapar ve kadını bulur. İkisi için bir buluşma ayarlar. Buluşma sonunda Rencide, Kanca’nın ev sahibi Rıfat’ı beğenmez. Kanca bu dakikadan sonra Rıfat’ı Rencide’ye beğendirmek için kollarını sıvar.

Kanca bunlarla uğraşırken, Rencide’nin kızı Zeliş’e aşık olan bir mafya babası ortaya çıkar. Adam Zeliş ile evlenmek için Rencideyi kaçırır ve bu durumu çözmekte Kanca’ya kalır.

Bir kaç rol üstlenen İsmail Baki Tuncer’in dışında diğer oyunculuklar için iyiydi diyemeyeceğim. Karakterler tam oturmamış ve bence castta çok iyi değildi. Film tamamen İsmail Baki Tuncer’in üzerine oynanmış. Filmin yönetmeni yine Alper Mestçi ancak ekstra bir yönetim görmedim bu filmde de kendisinden.

Özetle olmamış bir film Sabit Kanca 2. Biraz zaman kaybı gibi.

Yönetmen: Alper Mestçi

Senaryo: Ersan Özer

Oyuncular:

Ismail Baki Tuncer
Sabit Kanca
Turabi Çamkıran
Turabi
İrfan Aslanhan
Damla Ersubaşı Zeliş
Zeki Ocak Rıfat

Linkler:

http://www.sinematurk.com/film/55919-sabit-kanca-2/

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: