Saekjeuk shigong – Sex is Zero

Eğlenceli bir Kore filminden bahsetmek istiyorum. Ancak bu filmi izlemek biraz mide istiyor. Yani en azından ilk dakikalarını atlatmak için mideye ihtiyaç var. Film bir gençlik filmi ve üniversite yurdunda geçiyor. İzlerken sık sık bunlar ne zaman dere giriyor diye sormadan edemiyorsunuz. Ders bölümü anlatılmamış tabii filmde sıkıcı olacağı düşünülerek.

Hikaye salak karakterimiz Eun-shik Jang etrafında dönüyor. Tabi bir gençlik filmi olur da hikayede aşk olmaz mı? Filmimizin ana konusu da aşk. Hemde umutsuz bir aşk. Elbette sonunda bizi mutlu son karşılıyor. Hatta filmin ikincisi de çekilmiş.

Şimdi şu laf kalabalığını yaparken bir yandan da filmi nasıl anlatmalıyım diye düşünüyorum. Tarif edilecek bie konusu yada anlatılacak bir hikaye yok aslında. Dedik ya üniversiteli aşk hikayesi. + 18 her şeyin cinsellik üzerine kurulu olduğunu düşünün. Ama muadili Amerikan filmlerine her konuda taş çıkartmakta. Burada Kore filmlerinin özgünlüğü damgasını vuruyor filme.

Hikayeyi anlatmak  zor dedim. Hikayeden çok sahneler anlatılmalı… Ona da başlamayayım… Kesinlikle izleyin…

Yönetmen: Yoon Je-kyoon (윤제균)

Oyuncular:

Chang Jung Lim Eun-shik Jang
Ji-won Ha Eun-hyo Lee
Seong-guk Choi
Chae-yeong Yu Yoo-mi Han

Min Jung Sung-ok Ham

Seong-wook Choi

Jae-yeong Jin Ji-won Kim

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt0341555/

http://en.wikipedia.org/wiki/Sex_Is_Zero

http://www.hancinema.net/korean_movie_Sex_Is_Zero.php

2 Comments

  1. Bayram

    Filmi geçen akşam izledim gerçekten çok güzeldi .Amerikan Pastasının Kore versiyonu olmuş.İşin içinde Komedi var,Aşk var,Romantizm var Dram var, var da var …

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: