Saibogujiman kwenchana (I’m a Cyborg but That’s OK)

Efendim uzun zamandır film tanıtımı yapmamam herkesin dikkatini çekmiştir (ooo hemde nasıl!). Artık her hafta çarşamba günü bu işi yapmaya karar verdim. Benim kararlarım ivedi olup pek devamı gelmeyen türdendir bu blog yazması konsunda. Velhasıl bu günkü filmimiz. Saibogujiman kwenchana (I’m a Cyborg but That’s OK).
Filmin yönetmeni Sympathy for Mr. Vengeance, Old Boy ve Sympathy for Lady Vengeance den yanıdığımız Koreli yönetmen Chan-wook Park. Açıkçası filmin yönetmenine dikkat etmemiştim. Benim için ilk olarak baktığım isim Su-jeong Limdi. Hayranım cnaım ne yapatım.
Filme dönersek, Park bu kez karşımıza bir aşk filmi ile çıkmış. Ancak öyle ki bu aşk filmi pekte öyle düşündüğümüz türden bir aşk filmi değil. Açıkçası çoğu kez aşk bunun neresinde diye sorabiliyorsunuz. Ama Park’ın eğlenceli anlatımı, ve mükemmele yakın yönetmenliği filmi izlenebilir kılmış.
Filmden biraz bahsedersek; Cha Young-goon kendisini cyborg sanan bir akıl hastasıdır ve ona göre kendisini fare sanan büyük annesini beyaz önlüklülerden kurtarması için bazı görevleri vardır. Cyborg olduğundan yemek yememekte kendini pil ile şarj etmekte, ve lamba ve makinelerle konuşmaktadır. Aynı hastanede akıl hastası olan Park Il-sun ise sürekli maske takan, kendini tavşan sanan ve insanların en kıymetli şeylerini çaldığını düşünen bir hastadır ve Cha Young-goon’un yemek yemesi için elinden geleni yapar. Aralarında bir bağ oluşmuştur.
Kısa özettende anlaşılacağı gibi iki delinin aşkı/sevgisi konu edilmekte filmde… Eğlenceli izlenesi bir film…
Directed by: Chan-wook Park
Genre: Comedy,Drama,Romance
Runtime: South Korea:105 min
Awards: 2 wins & 2 nominations
Cast (first 5): Su-jeong Lim, Rain, Hie-jin Choi, Byeong-ok Kim, Yong-nyeo LeeIMDB: http://imdb.com/title/tt0497137/

Siz ne düşünüyorsunuz?

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: